בית > מידע שימושי > מדוע לא כדאי לכם לזלזל בבחירת מצבר איכותי לרכבכם

מי מאיתנו לא מכיר את הרגע הזה שנכנסים לרכב ומגלים שהמצבר מת, אולי בגלל ששכחתם את האורות דולקים או אולי בגלל סיבה אחרת – הכל פשוט מת ולא ניתן להתניע את הרכב, אפילו החלונות החשמליים אינם נפתחים. כן, המצבר הוא חלק חיוני ברכב; הוא הכרחי לצורך פעולת ההתנעה ולצורך כל הפעולות החשמליות של הרכב. על מנת ליהנות ממצבר תקין המחזיק מעמד לאורך זמן חשוב לבחור אותו בקפידה על מנת להימנע מהישנות חוזרת של בעיות אלו. אל תזלזלו בבחירת המצבר, חשוב להקפיד על בחירת מצבר מתאים ואיכותי. גם אופן ההתקנה של המצבר משחק תפקיד! 

בחירת מצבר לרכב 

כאשר אתם נזקקים להחלפת מצבר לרכב, עליכם לבחור היטב את סוג המצבר הנכון. לצורך התחלה יש לבחור את המצבר המתאים להוראות היצרן. הדרך המהירה ביותר לבדוק זאת היא בספר הרכב לפי בדיקת האמפר. אפשר גם להסתכל על המצבר הקיים שגם עליו רשומים הפרטים. כך תוכלו גם לרכוש מצבר במהירות ובזול דרך האינטרנט וללא מתווכים, לפי בחירת רכב או לפי מספר אמפר. 

את הנתונים ניתן להשיג גם דרך חשמלאי הרכב והאנשים העוסקים בתחום מחזיקים ברשימות לפיהן ניתן לאתר את סוג המצבר על פי כל יצרן רכב ובהתאם למודל ולנפח המנוע. גם באינטרנט תוכלו למצוא כלים אשר מסייעים לכם לבדוק זאת. כמו כן המידע נמצא בספר הרכב. מה שבעצם יש להתאים זה את צריכת האמפר ברכב לעצמת המצבר ויכולת ההטענה של האלטרנטור. כאשר עצמת המצבר אינה תואמת ליכולת ההטענה של האלטרנטור, נוצר מצב של תת טעינה, דבר המקצר את חיי המצבר. 

התאמה למזג האוויר הישראלי 

תנאי מזג האוויר משפיעים על תפקוד המצבר. יותר מכל החום הכבד השורר בארץ ברוב ימות השנה הוא שמשפיע על המצבר ולכן יש צורך במצברים המותאמים למדינות חמות. על מנת להתאים את המצברים למזג האוויר הישראלי יש בהם ריכוז נמוך יותר של חומצה, בדרך כלל אלו מצברי קלציום היברידי. 

התקנת המצבר 

כפי שאין לזלזל בבחירת המצבר, אין לזלזל גם בהתקנת המצבר. מצברים מתקינים רק אצל נציגים מורשים ומוסמכים של יצרני המצברים. ברכב ישנן מערכות חשמליות עדינות והתקנה לקוויה של מצבר עלולה לפגוע במערכות החשמליות. החיבור החשמלי חייב להתבצע בצורה הנכונה ותוך כדי שימוש בקבל רב גידי מתאים וכיסוי של חיבורי החשמל על מנת למנוע מגע ביניהם, הרי לא תרצו קצר חשמלי. מלבד החיבור של המצבר למערכת החשמלית של הרכב, חייבים לוודא שהוא מקובע ויציב; תזוזות וטלטולים עלולים לפגוע בחיבורי החשמל לאורך זמן. 

אחריות על המצבר 

כאשר אתם קונים מצבר חדש לרכב, חובה עליכם לוודא שישנה אחריות על המוצר. שימו לב לתקופת האחריות על המצבר והעדיפו תקופת אחריות ארוכה. בהחלט יתכן שישנו מצבר פגום בפס הייצור וכאשר יש לכם אחריות על המוצר תוכלו להחליפו בחדש. שימו לב מי מעניק את האחריות ואיך ממששים אותה במקרה של בעיות. 

לסיכום, כל ליקוי במצבר, הכולל גם התקנה חובבנית, עלול לגרום לבעיות במצבר ובעיות במערכות החשמליות של הרכב. חשוב להקפיד על רכישת מצברים חדשים באריזה ולא מצברים משומשים ולהתקין אך ורק אצל מתקינים מורשים.

user icon לא נבחר רכב |
x close button