X
כדי לראות את מוצרי קטגוריית משאבות דלק
עבור הרכב שלכם
יש להזין את מספר הרישוי או להזין את הדגם כאן:
הזן מספר רישוי
בית > חלקי חילוף > משאבות > משאבות דלק

משאבות דלק

היכולת להניע רכבים תלויה בלא מעט מרכיבים ורכיבים אלקטרוניים משמעותיים וחשובים. אחד מהחלקים היותר חשובים הן משאבות דלק לרכב, כשאותן ניתן לרכוש גם דרך אתר האינטרנט של solomycar. לקוחותיה הוותיקים של solomycar יודעים להעיד עד כמה איכותם של רכיבים ומוצרים לרכב משמעותי לתפקוד תקין שלו. גם כאן, נהנים כלל לקוחותינו ממבחר רחב, איכותי ובמחירים שווים של משאבות דלק לאוטו. בכתבה שלפניכם תוכלו להכיר מקרוב למה משמשת משאבת דלק לאוטו וכיצד היא מסייעת לחלקים נוספים ברכב לפעול בצורה מיטבית, זאת בכדי שתוכלו ליהנות מנהיגה בטוחה וחלקה. 

`
קטגוריה זאת דורשת בחירת רכב - אנא בחר רכב בתפריט העליון

מה תפקידה של משאבת דלק לאוטו?

משאבת הדלק אחראית על שאיבה של דלק אל מנוע הרכב. הדלק עובר דרך הקרבורטור או באמצעות מזרקים ייעודיים, כשאחריהם הוא הופך לגז ומגיע ישירות אל הצילינדרים במנוע. 

החלק ההידראולי במשאבת דלק לאוטו יהיה עשוי לרוב מברזל יצוק או אלומיניום יצוק. בחלק ממשאבות הדלק לרכב נעשה לא פעם גם שימוש בגומי סינטטי באותם חלקים הידראוליים, כשאותו גומי סינטטי משמש כחלק המספק איטום. חלקים אחרים במשאבת הדלק כוללים מעגלים מודפסים וחלקי פלסטיק, כשהמעטפת החיצונית של המשאבה תורכב לרוב מפלדה או נירוסטה. ברכבים חדישים נמצא ברוב המקרים משאבת דלק חשמלית. 

מהו מיקום משאבת הדלק ברכב?

מיקום משאבת הדלק משתנה מדגם לדגם. ברכבים בהם קיים מנוע אורכי קיימת אפשרות להרכיב את משאבת הדלק בסמוך לגל הארכובה. בדגמי רכבים בעלי מנוע רוחבי יותקנו לרוב משאבות דלק מכניות בסמוך לגל הזיזים

בעולם הרכב ניתן למצוא רכבים שבהם לא קיימת משאבת דלק. מדובר על רכבים בהם אספקת הדלק למנוע נעשית באמצעות מערכת הזנת כוח המזינה את המנוע בדלק באמצעות כוח הכבידה, כשמיכל הדלק נמצא בנקודה גבוהה יותר מעל הקרבורטור. ברוב המקרים, אותם רכבים יכללו אופנועים המאופיינים במיכל דלק הנמצא גבוה, בסמוך לגובה הירכיים של הנהג בעת ישיבה. 

מה מאפיין שימוש במשאבת דלק חשמלית?

כיום, ברוב הרכבים שנמצאים על הכביש בישראל קיימת משאבת דלק חשמלית. משאבה זו תמוקם לרוב בתוך מיכל הדלק עצמו, כשהיא מעבירה את הדלק תחת לחץ של 40 עד 60 psi. 

למול העובדה שמשאבת דלק חשמלית איננה מצריכה הפעלה של כוח מכני, ניתן למקמה בכל מקום בין מנוע הרכב למיכל הדלק, כשהעדפה של רוב היצרניות היא במיקום משאבת הדלק בתוך מיכל הדלק. 

הבחירה למקם ברכבים חדישים את משאבת הדלק בתוך מיכל הדלק, נעוצה בעובדה כי הדלק במיכל, המקיף את משאבת הדלק, תורם לקירורה ובעובדה שדלק במצבו הנוזלי אינו דליק ובכך מהווה שכבת הגנה כנגד דלקה שעלולה להתלקח במידה וקיימת תקלה במשאבת הדלק. 

נסיעה ברכב עם משאבת דלק שאינה תקינה

במקרים בהם משאבת הדלק שלכם תקולה ואיננה עובדת כראוי, תוכלו להבחין במהרה בביצועים נמוכים של הרכב, כשבמקרים קיצוניים אותה משאבת דלק מקולקלת עלולה להוביל לכיבוי של הרכב. 

קיימים מספר תרחישים שיש בהם להיות סימן לכך שמשאבת הדלק ברכב אינה תקינה. מקרים בהם מנוע הרכב מתחמם יתר על המידה, במצבים של לחץ דלק נמוך ואובדן כוח של הרכב. 

מה עלול לגרום לכשל או תקלה במשאבת הדלק?

תקלה במשאבת הדלק לאוטו עלולה להיגרם בשל תקלות של כשל חשמלי (באותן רכבים חדישים בהם קיימת משאבת דלק חשמלית), מבלאי ומזיהום של הדלק עצמו, בין אם בשל לכלוך, אבק, לחות גבוהה ועוד. 

על נהגים ונהגות להכיר כי ישנם מקרים בהם משאבות הדלק ברכב מתקלקלות באופן פתאומי ולא צפוי, מבלי שיכולנו להבחין בסימנים מקדימים לכך. ברכבים בהם הקילומטרז' גבוה והרכב נמצא מספר לא מבוטל של שנים על הכביש, הם אלו המועדים לאותה תקלה פתאומית ובלתי צפויה. 

במקרים אחרים, בהם משאבת הדלק תראה סימנים של גסיסה, נוכל לשמוע רעשים - תחילה רעשי זמזום עמומים, כשהתעלמות מהם תוביל בהמשך לרעשים בולטים יותר מכיוון משאבת הדלק, כשהדבר מעיד אף על גז הדלק שהפך למזוהם ומלוכלך וכך עלול להוביל לפגיעה נוספת גם במנוע הרכב וחלקיו השונים. 

מהו אורך החיים של משאבת דלק?

ברוב המקרים, לאחר כ-160 אלף ק"מ יש סיכוי יותר מסביר כי תצטרכו להחליף את משאבת הדלק שלכם למשאבה חדשה בשל כשל כלשהו. לצד זאת, חשוב לדעת ולהכיר כי משאבות דלק מיועדות להחזיק קילומטרז' גדול יותר. 

לא פעם, נהגים ונהגות רבים מעדיפים לבצע החלפה של משאבת הדלק ברכב במקרים בהם הרכב שלהם מגיע לטיפול ואו להחלפה של רכיב עיקרי אחר במערכת הדלק. כאן, ממליצים אנשי מקצוע רבים, לבחון את מצב משאבת הדלק ובמידה ומדובר במשאבה שאמורה להגיע לקצה גבול היכולת שלה במועד קרוב, המלצתם היא לנצל את ההזדמנות ולצייד את הרכב במשאבת דלק חדשה. 

לגבי השאלה האם ניתן לבצע תיקון של משאבת דלק תקולה באופן שיוכל לאפשר לה להמשיך לעבוד בתפוקה מרבית שוב? ברוב רובם של המקרים המלצתם של אנשי מקצוע תהיה להחליף את משאבת הדלק התקולה בחדשה. כאן, אנו ב-solomycar נכנסים לתמונה ומאפשרים ללקוחותינו ליהנות ממגוון רחב של משאבות דלק, זאת בהתאם להמלצת אנשי המקצוע המטפלים ברכב שלכם ובהתאם לדגם הרכב. 

כיצד אנו יכולים לתרום לכשירות ואורך חיים גבוה של משאבות הדלק?

ביכולתנו, כנהגים ונהגות, לתרום לאורך חיים גבוה יותר של משאבת הדלק. אחת מההמלצות המרכזיות נוגעת להקפדה על טנק דלק מלא, תוך הימנעות ממצבים בהם טנק הדלק עומד להתרוקן. במצבים אלו, פסולת ולכלוך שנמצאים בתא הדלק עלולים להגיע למשאבת הדלק ולפגוע בתקינותה וכמובן להוביל לפגיעה חמורה גם במנוע עצמו. 

דבר נוסף, שיש וברור לרוב הנהגים והנהגות, הוא בהקפדה למלא דלק אך ורק בתחנות דלק מורשות, כשבהן הדלק המסופק לכלל הרכבים עומד בסטנדרטים ובתקנות המחמירות הקיימות בישראל. שימוש בתחנות דלק פיראטיות, שאינן מפוקחות, יוביל אתכם לעשות שימוש בדלקים בעלי תמהיל שונה וכזה שעלול להוביל במהרה לפגיעה במשאבת הדלק, במנוע ובכל מערכת הדלק ברכב. 

היבט חשוב נוסף נוגע לניקוי של משאבת הדלק. ניקוי משאבת הדלק נעשה לא פעם בעת טיפול תקופתי לרכב, כשניקוי מקיף של המשאבה אמור להיעשות באמצעות חומרי ניקוי ייעודים, כשאלו אמורים להסיר הצטברות וחסימה של משקעים שונים. במקרים ובהם מדובר במשאבות דלק ידניות, ניקוי המשאבות נחשב לפשוט וקל יותר, כשבדגמים אלו ניתן לבצע בצורה קלה פתיחה של הפילטר הפנימי ולפנות ממנו את הפסולת והמשקעים.  

האם ניתן לבצע התקנה של משאבת דלק באופן עצמאי?

בניגוד להתקנה קלה ונוחה של חלקים ואביזרי רכב אותם ניתן לבצע לבד, התקנה של משאבת דלק חדשה, כשלרוב תצריך כמובן הסרה של משאבת הדלק הישנה, מצריכה פנייה למוסך בו קיים צוות מקצועי המתמחה בהתקנה של חלקים במערכת הדלק. 

גם עבור אלו בעלי רקע וניסיון מכני מסוים, היכולת להתקין משאבת דלק חדשה ברכב לבד, מהווה אתגר לא פשוט המצריך איש מקצוע שמכיר מקרוב את מערכות הדלק השונות הקיימות במגוון רחב של רכבים ודגמים. 

הייתם במוסך ונאמר לכם שיש להחליף את משאבת הדלק שלכם במשאבה חדשה? מוזמנים לפנות אלינו על מנת שתוכלו לרכוש משאבת דלק המותאמת לרכב שלכם, תוך היכולת ליהנות ממוצר העומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים בעולם הרכב וזאת תוך היכולת ליהנות ממשלוח חינם אל המוסך או אליכם הביתה. 

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button