הזן מספר רישוי
בית > טיפול תקופתי לרכב

טיפול תקופתי לרכב

טיפול תקופתי לרכב הוא אחד הטיפולים הבסיסיים והחשובים ביותר; טיפולים לרכב התורמים לפעילות תקינה של הרכב וחיוניים לצורך שמירה על בטיחותו. חברת SOLO, אשר חרטה על דגלה להנגיש את עולם הרכב אל כלל הציבור, מסייעת לכם לעבור טיפול תקופתי לרכב, לצד מגוון רחב של שירותים ומוצרים. וזאת, יחד עם שירות מקצועי, אדיב ומסביר פנים – גם ובמיוחד עבור אלו מכם החוששים מכל הקשור בהתמודדות עם הטיפול ברכב, אחזקתו ובחירת חלפים.

טיפול תקופתי לאוטו

כמה דברים שכדאי לדעת על טיפול תקופתי לאוטו:  

מה כולל טיפול תקופתי לרכב?

טיפולים לרכב שהם תקופתיים כוללים בדיקה והחלפה של מספר רכיבים. ראשית כל, רכיבים אלו כוללים את המערכות הבאות: הגה ומתלים, סטרטר, בלמים, גיר, חשמל ועוד. כמו כן, הם כוללים את סוגי הנוזלים הבאים: בעיקר שמנים מסוגים שונים – שמן מנוע, שמן בלמים וגם נוזלי קירור (אנטיפריז) וכד'. מעבר לכך, הם כוללים את חלקי הרכב: בולמי זעזועים, רצועות, חלקים בלויים, צמיגים וכולי. זוהי בדיקה כללית אשר נוגעת לכל מערכות וחלקי הרכב. הטיפול נועד לאתר תקלות מגוונות, החל מגוף תאורה שאינו עובד ועד צמיג שחוק אשר יפגום ביציבות של הרכב. בדיקות אלו אשר נעשות בזמן מבטיחות את הפעולה התקינה של הרכב.

מתי נבצע טיפול תקופתי לרכב?

כאשר מדובר על טיפולים לרכב, עד היום נהוג היה לקרוא לטיפול התקופתי לרכב גם "טיפול עשרת אלפים" – כי בעבר המליצו רוב היצרנים לשלוח את הרכב לטיפול אחת ל-10,000 ק"מ. וזאת, בין היתר, כדי להקל על הנהג לזכור את מועד הטיפול. כיום, עקב שיפור מתמיד בטיבם של הרכבים, ייעול של המערכות וייצור החלקים השונים, הפך טיפול עשרת אלפים לטיפול 30,000 כמעט, כאשר צפוי שהטווח ילך ויגדל. לפיכך, איך נדע מתי ללכת לקבל טיפול תקופתי לרכב? חשוב לבדוק את הוראות היצרן: בכל ספר יצרן ישנה הנחיה לגבי הטיפול ויש לפעול על פי הנחיה זו בלבד. לרוב, ייבחר הנהג בין שתי אפשרויות: אחת על פי מספר הקילומטרים שהרכב עבר מאז הטיפול האחרון והשנייה – על פי זמן שעבר.

מרווחים בין טיפול לטיפול. אלו עשויים לשנות הכול. המרווח בין כל טיפול תקופתי לרכב יכולים להיות משמעותיים מאוד. אדם אשר מתעלם מן ההנחיות של היצרן, פוגע בביצועי הרכב. כאן אין מקום לבחירה: חובה להקפיד על מרווח תקין בין טיפולים לרכב.

יצרני הרכב קובעים מתי יש להחליף כל חלק, בהתאם לאורך החיים שלו, וישנם חלקים שנחליף כל טיפול מחדש באופן אוטומטי, ויש חלקים אשר יוחלפו לפי מועד שקבע היצרן. לדוגמא, מצתים (פלאגים) אלא יוחלפו בכל טיפול – רק בהתאם למועד שקבע היצרן.

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button