הזן מספר רישוי
בית > צמיגי שטח

צמיגי שטח

בחברת SOLO קיים מגוון רחב של צמיגי שטח עבור רכבים מסוגים שונים, זאת בתור מענה מקצועי בעבור כל אותם ישראלים אשר גילו את העולם המהנה של נסיעת שטח בטבע הארץ ישראלי והובילו לצמיחה מספרית ברכבי השטח בארץ. חלק גדול מהרכבים האלה ינוע בנוסף לכך גם על כבישים סלולים, נהיגה אשר מחייבת התנהגות שונה של כל הרכב, במיוחד בכל הנוגע לחיבור בין הצמיג למשטח עליו הרכב נע.

צמיגי שטח

אילו סוגי צמיגי רכב שטח קיימים?

ישנה חלוקה עיקרית של צמיגי שטח והיא נעשית על פי אופן השימוש העיקרי בהם:

 

  • צמיגי AT – נקראים גם צמיגי "חצי חצי" (50/50), והם סוג של פשרה בין שני סוגים של צמיגים לרכב שטח, ומאפשרים נהיגה בכל תנאי דרך ותוואי, אך בשורה התחתונה - גם בכביש וגם בשטח הם לא בדיוק האופציה האופטימלית.
  • עניין נוסף הוא ממדי הצמיג: למשל, צמיג גבוה, מגדיל את המרווח בין גחון הרכב לקרקע ומשפר את רמת העבירות – אך בארץ קיים חוק האוסר על שינוי במידות הצמיג ביחס לרישיון הרכב.
  • צמיגי MT – אלו צמיגים אשר עשויים מגומי רך יחסית, אך בעלי אחיזת כביש פחות טובה. דבר שהופך אותם מותאמים יותר לנהיגת שטח ופחות לנסיעות רגילות וארוכות על הכביש.
  • צמיגי MS – צמיגים אלו יועדו לנסיעה בכביש רגיל, ומתאימים למי שרכש רכב שטח בעיקר בזכות המימדים והעוצמה ופחות לשם שימוש בנהיגה בתנאי שטח.

 

כדאי לדעת: מחיר מצברים לרכב

הבדלים בין צמיגי שטח לצמיגי כביש

צמיגי השטח מאופיינים בחריצים עמוקים, שיניים גסות וקוביות משוננות, כך שמעבר בשטח בוצי הוא עניין פשוט עבורם. כמו כן, הצמיגים יהיו דפנות עמידות במיוחד לצורך התמודדות עם סלעים ושאר גורמי סיכון שניתן יהיה לפגוש בחיק הטבע.

צמיגי הכביש לעומת זאת מאופיינים בסוליה עם חריצים דקים יותר והם מבטיחים אחיזת כביש מרבית, כאשר הדפנות שלהם פחות מסיביות.

בין הצמיגים ישנו הבדל נוסף, במידת החתך, זהו היחס, באחוזים, בין גובהו של דופן של הצמיג לבין רוחבו. בצמיגי כביש – בין אם הם מורכבים במכונית רגילה ובין אם נעשה בהם שימוש בתור צמיגי שטח , החתך יהיה נמוך באופן משמעותי.

אנחנו יכולים לציין שמבין החברות שמתמקצעות בתחום צמיגי השטח בולטות הן : צמיגי Bf (או בשם המדויק Bfgoodrich), צמיגי קופר (Cooper), צמיג גודייר (Goodyear), צמיגי קונטיננטל (continental), צמיגי טויו (TOYO) וצמיגי מקסיס (maxxis).

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button