הזן מספר רישוי
בית > פנס ערפל אחורי

פנס ערפל אחורי

לרכישת פנס ערפל אחורי לחצו כאן

כמעט כל מוצר בתחום הציוד לרכב הוא בעל רמה מסוימת של חשיבות בטיחותית עבור המשתמשים בו, על כן חשוב להקפיד על רכישת מוצרים איכותיים תוך הבנה של החשיבות הייחודית להם. בנושא פנס ערפל אחורי קיים בלבול רב הן בנוגע לתפקידו והן בנוגע לחוקיות הקשורה בו מבחינת הרשויות. בחברת SOLO ניתן למצוא מגוון רחב של פנסי ערפל אחוריים לסוגים רבים של רכבים, לצד שירות אדיב ונעים, וצוות מקצועי אשר ישמח להסביר אודות השימוש במוצר וכל יתרונותיו.

על פנס ערפל אחורי, קדמי ומה החוקים החלים לגבי אורות ערפל

באופן כללי אורות ערפל הם פנסים מיוחדים אשר משמשים אך ורק לתאורה בתנאי דרך עם ערפל או ראות מאוד לקויה שתיתכן עקב גשם או שלג. על פי החוק במדינת ישראל, על כל רכב ששנת הייצור שלו היא  1988 ומעלה, להתקין פנס ערפל אחורי אחד או שניים, שמאירים בצבע אדום. אורות ערפל חייבים להיות מופעלים בעזרת לחצן נפרד מהלחצן של האורות הראשיים, ויש להפעיל אותם רק כאשר פועלים פנסי החזית.

החוק מתיר להתקין בנוסף לפנסים שבחזית הרכב, לא יותר משני פנסי ערפל אשר האור שהם מפיצים יהיה בצבע לבן או צהוב. פנס ערפל צריך להיות מותקן בגובה של כ-25 ס"מ מפני הקרקע לפחות, כך ששום נקודה המוארת באור לא תהיה גבוהה יותר מהנקודה הגבוהה ביותר המוארת בפנסי החזית בזמן שהם מאירים באור נמוך.

קיים תפקיד שונה לאורות ערפל קדמיים מזה של אורות ערפל אחוריים. האורות האחוריים נועדו לסמן את הרכב מאחור בעת ערפל ועל כן הם מאירים באור אדום בוהק. בתנאים רגילים חל איסור על שימוש באורות הערפל, מכיוון שאור זה מסנוור מאוד את שאר הנהגים. על כן האורות הקדמיים יהיו מכוונים כלפי מטה ולא מעלה, זאת על מנת שלא יסנוורו את הבאים מלפנים.

שימו לב, כאשר דולקים פנסי הערפל האחוריים - יהיה חיווי בצבע כתום בלוח המחוונים וכשהקדמיים דולקים יהיה חיווי באותו הסמל אבל בצבע ירוק.

 

התאמה מדויקת לכל רכב

באופן כללי אורות ערפל תקינים חשובים לבטיחות הרכב ובחברת SOLO תוכלו למצוא פנס ערפל אחורי המתאים כמעט לכל סוג רכב קיים. פנו אל חברתנו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בהתאמת הפנסים להם אתם זקוקים.

פנס ערפל אחורי

מה זה פנס ערפל אחורי ומדוע הוא יכול להציל חיים?

מזג האוויר במדינת ישראל הוא לפי רוב שמשי ונעים במהלך כל ימות השנה, אך אין זה אומר שאנחנו לא חייבים להיות מוכנים מבחינת תעבורה לימים בהם הראות מעורפלת ויש צורך להדליק מה המכונית הפרטית שלכם פנס ערפל אחורי על מנת לשמור על מרחק נסיעה בטוח מרכבים אחרים. פנס ערפל אחורי הוא אומנם לא נפוץ מאוד לשימוש אך כאשר אתם בוחרים להשתמש בו הוא יכול להתריע לנהגים שנמצאים סמוך עליכם בכביש על מיקומכם, גם כאשר יש גשם זלעפות או תנאי הנסיעה מסוכנים. בדיוק מסיבה זו אם אתם רוצים לרכוש פנס ערפל אחורי מקצועי מומלץ לפנות לצוות חברת SOLO ואנו נאפשר לכם לבחור מבין מגוון רחב של מותגים מתחום הרכב.

 

 חוקי התעבורה הישראליים דורשים מכל כלי רכב, גדול כקטן לעמוד תחת שורה ארוכה ומפורטת של תקנות תעבורה על מנת לשמור על כבישי ישראל בטוחים ככל הניתן. אחת הדרישות החשובות ביותר שיש למערכת התחבורה היא הגנה על כל משתמשי הדרך בעזרת מערכות איתות ותאורה בכל מכונית. פנס ערפל אחורי הוא חלק ממערכת האיתות ולכן חשוב לטפל בו בצורה מקצועית. הפנס ממוקם בחלק האחורי של כל כלי רכב, והוא פועל באופן ידני בהחלטתו של הנהג. על פי ההגדרה החוקית אסור להשתמש בפנס ערפל אחורי בימים בהם הראות היא ברורה ואין כל קושי לנסוע בכביש. זאת בשל העובדה כי מדובר בפנס שעשוי לסנוור את הנהגים האחרים בכביש ולכן יכול להיות מסוכן מאוד.

 

 במהלך כל בדיקה שגרתית של כלי הרכב שלכם, בין אם על ידי המוסכניק הפרטי שלכם ובין אם במהלך בדיקת הטסט השנתית, תבוצע בדיקה לבחינת כשירותו של הפנס. במידה ואתם לא עומדים בכל התנאים הנדרשים בחוק אתם עשויים למצוא את עצמכם נדרשים לטסט שני או מבזבזים זמן ומשאבים רבים על מנת לטפל במכונית הפרטית שלכם.

 

בטיחות בכביש היא לא משחק ילדים

 ישראל היא מדינה צפופה למדי כאשר נוסעים באופן קבוע כלי רכב רבים. דווקא בשל הצפיפות הרבה אנחנו חייבים לקחת אחריות אישית ולשמור על תקינות כל המערכות ברכב כולל תקינותו של פנס ערפל אחורי. לכן בפעם הבאה שאתם מגיעים למוסך לטפל ברכב שלכם, בידקו האם הפנסים שלכם מתפקדים כשורה ואיך אתם יכולים לשפר את פעילותם על מנת לשמור על הבטיחות שלכם.

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button