הזן מספר רישוי
בית > אביזרי רכב > בטיחות > בטיחות מניעת שכחת ילדים

בטיחות מניעת שכחת ילדים

לפי נתוני ארגון בטרם יש בכל שנה כמה עשרות מקרים של שכחת ילדים בכלי רכב. ברוב המקרים, למרבה המזל, לא נגרם נזק בלתי הפיך, אבל כשהטמפרטורה בתוך רכב נעול מגיעה בקיץ ל-65 מעלות צלזיוס - מתרחשות גם טרגדיות נוראיות. במשך שנים רבות ניסו הרשויות לקדם תקנות שונות לגבי מניעת שכחת ילדים ברכב.

מיון לפי:
מחיר
  • מחיר:מהנמוך-לגבוה
  • מחיר:מהגבוה-לנמוך
Add to cart button
199.9

עד לשנת 2021 אף יוזמה לא הבשילה, אבל לאחר שבאיטליה כבר חוקק חוק שמחייב התקנת אמצעי שימנע מהנהג לשכוח ילדים בתוך המכונית, גם ישראל הצטרפה לרשימה. מעבר לחוק, זוהי כמובן האחריות הבסיסית של ההורים וכל גורם אחר שמסיע תינוקות ופעוטות. חברת Solo מציעה מבחר רחב של אביזרי רכב ובהם מערכות שיעזרו לכם להגן על הנפשות הרכות.

 

הטכנולוגיות שמבטיחות מניעת שכחת ילדים ברכב

* חיישנים - חיישנים חכמים יודעים לזהות נוכחות של תינוק או פעוט במושב האחורי, בעיקר על בסיס מדידת הלחץ על המושב אבל גם באמצעות חיישני תנועה. המערכת מקבלת את המידע מהחיישנים וכל עוד יש אינדיקציה לכך שיש ילד ברכב היא לא מאפשרת את נעילתו וגם מספקת התראה קולית.

* דלתות - טכנולוגיה שמזהה אם יש דלת ברכב שנפתחה (וכמובן נסגרה) לפני תחילת הנסיעה אבל לא נפתחה שוב כשהנהג מנסה לנעול את המכונית.

* התראה על בסיס חגורת הבטיחות - כשהנהג משחרר את חגורת הבטיחות שלו ואילו הילד עדיין חגור וחגורת הבטיחות שלו מוקלקת, המערכת נכנסת לפעולה. בשלב ראשון תושמע תזכורת קולית או ינוגן שיר, אבל אם חולף זמן וחגורת הבטיחות של הילד עדיין נעולה, יושמעו התראות משמעותיות.

* זיהוי המרחק בין מחזיק המפתחות של הנהג לבין מושב הבטיחות ברכב - כשסוגרים את חגורת הבטיחות של הילד, חיישן קרבה מופעל אוטומטית. כל עוד המרחק בינו לבין מחזיק המפתחות של הרכב, שעליו מותקן רכיב נוסף של המערכת, קטן אין סיבה לדאגה. כשהמרחק גדל, מחזיק המפתחות יתחיל לצפצף כדי להזכיר שהילד נשאר ברכב.

 

התאמה לתקנות החדשות ושירות קשוב ומחויב

נכון לתחילת קיץ 2021, עדיין אין תקן ישראלי לגבי מניעת שכחת ילדים ברכב. התקנות העדכניות מחייבות התקנת מערכת שעומדת בתקן אחר - אירופאי, אמריקאי, קנדי וכו'. חברת Solo, שהוקמה במטרה לחולל מהפכה בשוק אביזרי הרכב ולהנגיש אותו לכלל הציבור, תסייע לכם לבחור את המוצר הטוב ביותר ובמחיר המשתלם ביותר, כדי שתוכלו להסיע את הילדים בראש שקט באמת.

 

הגנה מפני שכחת ילדים ברכב

טכנולוגיות מתקדמות הופכות את החיים שלנו לנוחים יותר, וחשוב מכך, לבטוחים יותר. מערכת הגנה מפני שכחת ילדים ברכב היא דוגמה מצוינת לכך, ואם היא תותקן בכל מכונית שבאמצעותה מתבצעת הסעה של תינוקות ופעוטות יימנעו אסונות רבים. למרות שהתרחיש שבו ילד נשכח ברכב נשמע לא סביר, בין השנים 2010 ל-2020 הוא התממש כ-880 פעמים (לפי נתוני ארגון "בטרם") - וגם מי שבטוח שלו זה לא יכול לקרות עלול לגלות בדרך הקשה מאוד שאף פעם אי אפשר להיות בטוחים, אלא אם כן ברכב מותקן אמצעי מתאים. עם חברת סולו תוכלו למצוא את המערכת האידיאלית עבורכם ובמחיר משתלם.

 

מה קובע החוק לגבי הגנה מפני שכחת ילדים ברכב?

* גיל הילד - התקנות בארץ מחייבות את התקנתה של המערכת המתריעה כשילד נשכח ברכב בכל מכונית שבה מתבצעת הסעה של ילד עד גיל 4.

* סנקציות - אמנם האחריות ההורית היא זו שאמורה להניע לפעולה ולגרום להתקנת המערכת, אבל בכל מקרה ישנן גם סנקציות כלפי מי שלא עושה זאת - 4 נקודות חובה וקנס בגובה 250 ש"ח.

* סוג המערכת - נכון לעכשיו הדרישה היא להתקין מערכת למניעת שכחת ילדים בכלי רכב שעומדת בתקן אמריקאי, אירופאי, קנדי או איטלקי.

 

הבנה מעמיקה בתחום אביזרי הרכב והמערכות המתקדמות

כדאי לדעת שישראל היא אחת משתי מדינות בלבד, נכון לקיץ 2021, שמחייבת את ההורים ואת הנהגים שמסיעים ילדים באופן מקצועי להתקין מערכת הגנה מפני שכחת ילדים ברכב. בארה"ב למשל אין חובה כזו, אם כי במדינה זו מי ששוכח ילד ברכב ימצא את עצמו ברוב המקרים עומד למשפט ואף מורשע ומשלם על המחדל. בארץ, מתוך מידת הרחמים, לא נהוג להעמיד לדין הורה שהתרשל גם אם התוצאה קשה מאוד. בכל מקרה כדאי כמובן לא להסתכן ופשוט להתקין את המערכת. הצוות המקצועי והמנוסה של סולו אמון על מתן ייעוץ מקצועי ומקיף לגבי כל סוגי אביזרי הרכב, והוא עושה זאת תוך הקפדה על הסברים ברורים, בגובה העיניים ובשפה שכל נהג ונהגת יבינו גם בלי להיות מומחים בתחום.

 

אביזרים למניעת שכחת ילדים ברכב

שכחת ילדים ברכב היא למרבה הצער תופעה שכיחה יותר מכפי שנהוג לחשוב. לפי נתונים של ארגון בטרם, שהוקם במטרה להגביר את המודעות לחשיבות בטיחות הילדים, בכל שנה יש כמה עשרות מקרים שבהם הנהג יוצא מהמכונית, נועל אותה והולך לענייניו מבלי לזכור שברכב נשאר פעוט או תינוק. עוד כדאי לדעת שגם אצל אנשים אחראיים מאוד עלולה להתרחש הסחת דעת שתגרום לטרגדיה איומה - ולכן פותחו שלל אביזרים למניעת שכחת ילדים ברכב. כדי להתקין אצלכם במכונית את האביזר האפקטיבי ביותר כדאי להיעזר ב-SOLO, חברה חדשה בתחום אביזרי הרכב שהופכת את השוק הזה לידידותי יותר לנהגים הישראליים גם מבחינת ההיצע וגם מבחינת המחירים.

 

סוגי אביזרים למניעת שכחת ילדים ברכב

* חיבור פיזי בין מושב הבטיחות למפתחות הרכב - אביזר מכני פשוט שמבוסס על רצועה שמונעת את הושבת הילד בכיסא שלו אלא אם כן מחברים אליה פיזית את מחזיק המפתחות של הנהג. החיבור כמובן ארוך מספיק כדי לאפשר את התנעת המכונית, אבל אי אפשר לקחת את מחזיק המפתחות מחוץ לרכב בלי לשחרר את הילד.

* התראה קולית - שנכנסת לפעולה מיד כשמדוממים את המנוע ומזכירה לנהג שיש גם ילד ברכב.

* חיישנים - על בסיס משקל (במושב של הילד), תנועה (גם כן במושב של הילד) או מרחק (בין כיסא הבטיחות לבין המפתח של הרכב). החיישנים מזהים נוכחות של ילד ברכב שננעל ומספקים את ההתראה הדרושה.

* מערכת חכמה - מערכת שמזהה אילו דלתות נפתחו לפני הנסיעה, ואם אחת מהן לא נפתחה שוב בסוף הנסיעה, אחרי שהמנוע דומם, היא נכנסת לפעולה ומייצרת התראה לנהג.

 

אביזרים למניעת שכחת ילדים ברכב שעומדים בתקנים רלוונטיים

בתחילת 2021 החליטה ועדת הכלכלה של הכנסת לחייב את כל הנהגים בישראל שמסיעים ילדים עד גיל 4 להתקין אביזרים למניעת שכחת ילדים ברכב. בהיעדר תקן ישראלי מוסכם, האביזר הנבחר חייב לעמוד בתקן אחר - אירופאי, איטלקי (המדינה היחידה בעולם שבה יש חובה דומה היא איטליה), אמריקאי או קנדי. המומחים של SOLO יעזרו לכם למצוא מערכת מתאימה במחיר משתלם, כך שתוכלו לעמוד בתקנות החדשות והכי חשוב, לנסוע עם הילדים בלב שקט באמת.

 

כפתור למניעת שכחת ילדים ברכב

בין השנים 2010 ל-2020 נשכחו 880 ילדים בכלי רכב. בחלק מהמקרים הנהגים, לרוב ההורים, יצאו מהמכונית והשאירו בה באופן מודע תינוק או פעוט מתוך מחשבה שהם חוזרים תוך דקות בודדות, ובמקרים אחרים הם פשוט שכחו שיש איתם מישהו ברכב. התוצאה בכל מקרה עלולה להיות קשה מאוד ולמרבה הצער יש גם ילדים ששילמו בחייהם על השכחה. כפתור למניעת שכחת ילדים ברכב מונע התרחשות אסונות, והחל מ-2021 הוא גם חובה על-פי התקנות (בכל מכונית שמסיעים בה ילדים עד גיל 4). סולו, חברה מובילה בתחום אביזרי הרכב השונים, תסייע לכם להגן על ילדיכם בדרך היעילה ביותר ובמחיר הוגן.

 

מה חשוב לבדוק לגבי כפתור למניעת שכחת ילדים ברכב?

* עמידה בתקן - הדגש החשוב ביותר לגבי מערכות מניעת שכחת ילדים ברכב הוא עמידה בתקן. מאחר שעדיין אין תקן ישראלי מוסכם, התקנים הרלוונטיים הם האירופאי, הקנדי, האמריקאי והאיטלקי (איטליה היא המדינה היחידה בעולם פרט לישראל שמחייבת גם היא התקנת כפתור מסוג זה).

* חיווי סוללה נמוכה - כשהמכשיר פועל על בסיס סוללה חשוב לוודא שהוא כולל גם חיווי ברור כשהסוללה עומדת להתרוקן, כך שלא ייגרם אסון בגלל סוללה ריקה שמנעת את הפעלת הכפתור החיוני.

* פתרון גם למקרים שבהם הסמארטפון נשאר ברכב ליד הילד - מערכות מניעת שכחת ילדים שמבוססות על שיגור התראה לסמארטפון של הנהג או הנהגת חייבות לכלול פתרון גם למצבים שבהם הסמארטפון לא בידיהם אלא נשאר גם הוא ברכב. פתרון אפשרי הוא שיגור התראות מתאימות לאנשי קשר שנבחרו מראש, כולל ציון מיקום הרכב כך שניתן יהיה להזעיק עזרה מרחוק.

 

כפתור למניעת שכחת ילדים ברכב במגוון דגמים מתקדמים ואמינים

בעזרת הבקיאות המקצועית של חברת סולו והמחויבות שלנו לספק את המענה האפקטיבי ביותר לכל צורך ובכל מסגרת תקציב, תוכלו להתקין אצלכם כפתור למניעת שכחת ילדים ברכב מדגם מתקדם ואמין. הייעוץ של אנשי המקצוע שלנו מתאפיין בבהירות מרבית וכולל הסברים סבלניים ומפורטים בלי שימוש במונחים מסובכים - כדי שכל אחד ואחת יוכלו לדעת בדיוק מהן האופציות העומדות בפניהם ובמה כדאי להם לבחור.

 

מכשיר למניעת שכחת ילדים ברכב

אף אחד לא רוצה כמובן לשכוח ילד ברכב. אף אחד גם לא מאמין שדבר כזה יכול לקרות לו. ולמרות זאת, מדי שנה קרוב ל-100 ילדים נשכחים בתוך מכונית נעולה. בחלק מהמקרים התוצאה היא אסון של ממש, וכדאי לזכור שגם ילד שחולץ ללא פגע אחרי שנשכח ברכב עלול לסבול מטראומה נפשית קשה. בהתאם מומלץ לכל הורה להתקין במכונית מכשיר למניעת שכחת ילדים ברכב - ולמעשה החל מה-1.1.2022 ההמלצה תהפוך לתקנה מחייבת שאי עמידה בה כרוכה בקנס ובנקודות חובה. חברת SOLO, שמסייעת לכל מי שזקוק לכל סוג של אביזר לרכב למצוא את המענה הטוב ביותר במחיר האטרקטיבי ביותר, תסייע לכם גם לשמור על הילדים שלכם.

 

איך פועל מכשיר למניעת שכחת ילדים ברכב?

ישנן מספר דרכים למניעת שכחת ילדים ברכב. האופציות העיקריות הן:

* חיישן מרחק - חיישן שמודד את המרחק בין חגורת הבטיחות של הילד לבין מחזיק המפתחות של הנהג. המכשיר נכנס לפעולה כשנועלים את החגורה. כל עוד המרחק קצר, המכשיר שקט, אבל אם החגורה עדיין נעולה והחיישן מאותת על מרחק גדול שמעיד על כך שהנהג כבר לא בקרבת מקום - המכשיר מייצר התראה מידית.

* בקרת דלתות - מערכת שבודקת אילו דלתות נפתחו ונסגרו לפני תחילת הנסיעה ומוודאת שגם בסופה, לאחר כיבוי הרכב, כל אותן דלתות נפתחו שוב. אם יש דלת שלא נפתחה בתום הנסיעה, המערכת תייצר התראה.

* חיישני משקל - חיישנים שמזהים נוכחות של ילד במושב האחורי על בסיס משקל ובהתאם מספקים לנהג תזכורת על כך שיש להוציא את הילד.

 

פתרונות מתקדמים למניעת שכחת ילדים ברכב במחירים משתלמים

הטכנולוגיות החכמות שמשפרות את החיים שלנו במגוון רחב של תחומים מצליחות במקביל גם להפוך את המוצרים הרלוונטיים ללא יקרים מדי. גם מכשיר למניעת שכחת ילדים ברכב ניתן לרכוש בעלות סבירה מאוד, ובפרט אם עושים זאת בעזרת סולו - חברה שהמטרה שלה היא לשדרג את שוק אביזרי הרכב ולהפוך אותו לידידותי ונגיש לכל ציבור הנהגים והנהגות. בהקשר של מערכת מניעת שכחת ילדים כדאי לדעת שגם אחרי אישור התקנות שמחייבות התקנת מערכת כזו, עדיין אין תקן ישראלי. בהתאם יש לבחור מכשיר שעומד בתקן אחר - אירופאי, אמריקאי, קנדי או איטלקי.

 

מכשיר נגד שכחת ילדים ברכב

בכל פעם שאנחנו שומעים על תינוק או פעוט שנשכח ברכב וחולץ ממנו במצב קשה, אנחנו מזדעזעים. אנחנו גם מבטיחים לעצמנו לזכור תמיד שיש איתנו עוד מישהו במכונית, ובכל זאת מדי שנה יש כמה עשרות מקרים שבהם ילד נשאר במכונית נעולה לבדו. בהתאם, לאחר שנים רבות של דיונים ויוזמות שנכשלו, החליטה ב-2020 ועדת הכלכלה של הכנסת לחייב נהגים שמסיעים ילדים קטנים (עד גיל 4) להתקין מכשיר נגד שכחת ילדים ברכב. עוד כדאי לציין בהקשר המשפטי שהשארת ילד ברכב ללא השגחה מהווה עבירה פלילית, וכי פסיקה של בית דין לעבודה קבעה כי ניתן לפטר נהג מקצועי ששוכח ילד במכונית גם ללא פיצויים או מתן הודעה מוקדמת.

 

כיצד פועל מכשיר נגד שכחת ילדים ברכב?

* על בסיס חיישני לחץ - כרית שמונחת על מושב הבטיחות של הילד כוללת חיישנים שמזהים את הנוכחות של הילד. אפליקציה מתאימה מותקנת בסמארטפון של הנהג, וכל עוד הוא בקרבת הכרית, הכל בסדר. אם הטלפון הנייד נמצא במרחק גדול מהכרית וחיישני הלחץ מזהים נוכחות של ילד, תישלח התראה לסמארטפון. כמו כן כוללת המערכת מענה גם למקרים שבהם הסמארטפון נשכח גם הוא ברכב.

* על בסיס נעילות חגורת הבטיחות - מערכת דומה שמזהה מצבים שבהם חגורת הבטיחות של הילד מוקלקת וכוללת גם חיישני מרחק שמודדים את המרחק בין חגורת הבטיחות לבין מחזיק המפתחות של הנהג. אם חיישנים אלה מזהים מרחק גדול בין שני המרכיבים והחגורה עדיין מוקלקת, תופעל התראה מתאימה.

 

מה חשוב לבחון לגבי מכשירים למניעת שכחת ילדים?

החוק בארץ מחייב התקנת מכשיר נגד שכחת ילדים ברכב שמשמש להסעתם של תינוקות ופעוטות עד גיל 4. גם האחריות ההורית מחייבת פעולה זו. חשוב להדגיש שאין עדיין תקן ישראלי מוסכם, ולכן המכשיר הנבחר יהיה כזה שעומד בתקן אחר - אירופאי, איטלקי (גם באיטליה, כמו בישראל, ישנה חובת התקנת מערכת הגנה), קנדי או אמריקאי. בעזרת המומחיות של הצוות של סולו והיכולת לספק ייעוץ מקצועי בגובה העיניים תוכלו למצוא את המכשיר האידיאלי עבורכם ובמחיר משתלם.

 

מניעת שכחת ילדים ברכב

כל פגיעה בתינוק, פעוט או ילד היא פגיעה נוראית - אבל כשמישהו צעיר מאוד נשכח ברכב התוצאה עלולה להיות מזעזעת במיוחד. הטמפרטורה ברכב סגור עלולה לטפס עד ל-60-70 מעלות בימים הלוהטים של הקיץ, וכשזה המצב גם שהות קצרה יחסית בחלל המכונית עלולה לגרום לפגיעה קשה מאוד. מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב מונעת אסונות, ולכן כדאי מאוד להתקין אותה - גם בלי קשר לתקנות החדשות שקבעה ועדת הכלכלה של הכנסת ב-2021. חברת Solo, שמציעה מגוון רחב של אביזרי רכב במחירים משתלמים תעזור לכם להגן על הילדים, כדי שתוכלו לנסוע איתם בראש שקט באמת.

 

התקנות לגבי התקנת מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב

* ילדים עד גיל 4 - התקנות שקבעה ועדת הכלכלה חלות על כל מי שמסיע ברכבו ילד או ילדה עד גיל 4. מומלץ להיעזר בפתרונות שונים למניעת שכחת ילדים במכוניות גם כשמסיעים ילדים קצת יותר גדולים, משום שגם הם עדיין לא יכולים לדאוג לעצמם ולהזכיר לנהגים שצריך להוציא אותם מהרכב.

* תקן - נכון לתחילת קיץ 2021, עדיין אין תקן ישראלי מחייב למערכות שמונעות מהנהגים לשכוח ילד ברכב. בהתאם יש להתקין מערכת שעומדת בתקן אמריקאי, אירופאי או קנדי.

* ענישה - מי שלא יתקין ברכבו פתרון למניעת שכחת ילדים שעומד באחד התקנים הנ"ל, ויסיע ילד מתחת לגיל 4, ייקנס ב-250 ש"ח. כמו כן ייזקפו לחובתו 4 נקודות. בלי קשר לעונש, האחריות ההורית מחייבת התקנת מערכות שכאלה, גם ע"י נהגים ש"בטוחים שלהם זה לא יקרה".

 

איך לבחור נכון מערכת יעילה ומשתלמת למניעת שכחת ילדים ברכב?

בחירת מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב מחייבת התנהלות מושכלת - כדי שהפתרון אכן ימנע אסונות. כמו כל אביזר לרכב, גם כשמתקינים פתרון מהסוג הנ"ל המחיר מהווה שיקול. עם אנשי המקצוע המיומנים והאמינים של סולו, מובטח לכם ייעוץ מקצועי ומקיף, כך שתוכלו לדעת בדיוק מהי המערכת האידיאלית עבורכם. כל אביזרי הרכב הנמכרים ע"י סולו עומדים בתקנים מחמירים, מספקים תועלת גבוהה ומוצעים בעלויות אטרקטיביות - כך שכל נסיעה הופכת לנוחה ובעיקר לבטוחה.

 

מערכת שכחת ילדים ברכב

קרוב ל-900 ילדים נשכחו בכלי רכב בין השנים 2010 ל-2020, כך לפי נתונים של "בטרם", הארגון שהוקם על-מנת לדאוג לבטיחות הילדים. חלק מהמקרים הסתיימו באסונות של ממש, ועל כן הוחלט לחייב את הנהגים שמסיעים תינוקות ופעוטות להתקין מערכת שכחת ילדים ברכב, כלומר מערכת שמתריעה בזמן אמת על כך שילד קטן נשאר במכונית נעולה. מציאת פתרון מתאים והתקנתו מחייבים בקיאות בתחום חדש יחסית, ולכן כדאי להיעזר בידע של חברת Solo שנכנסה לשוק אביזרי הרכב והפכה אותו לידידותי הרבה יותר לנהגים - גם מבחינת מבחר המוצרים, גם מבחינת המחירים וגם בזכות הייעוץ המקצועי והסבלני שהיא מספקת ללקוחותיה.

 

מה חשוב לדעת לגבי מערכת שכחת ילדים ברכב?

* חוק - התקנות בארץ מחייבות התקנת מערכת למניעת שכחת ילדים בכלי רכב בכל מכונית שמוסעים בה ילדים עד גיל 4. אגב, נכון לקיץ 2021 ישראל היא המדינה היחידה בעולם פרט לאיטליה שבה ישנה חובה כזו, אבל בכל מקרה האחריות ההורית וההבנה שאין אדם שלא עלול לשכוח ילדים ברכב מחייבות הסתייעות בטכנולוגיות מתקדמות.

* תקן - נכון לקיץ 2021 עדיין אין תקן ישראלי מחייב לגבי מערכות למניעת שכחה מסוכנת כזו. בהתאם יש להצטייד במערכת שעומדת בתקן אירופאי, איטלקי, קנדי או אמריקאי.

* טכנולוגיה - ישנם מספר סוגי פתרונות שמתריעים במקרה שבו ילד נשכח ברכב נעול. חלקם מבוססים על חיישני קרבה (בין מושב הבטיחות לבין מחזיק המפתחות של הנהג, כשהחיישן מתחיל לפעול כשמקליקים את חגורת הבטיחות של הילד), חלקם על חיישני תנועה או משקל (כדי לזהות נוכחות של ילד ברכב) וחלקם על זיהוי פתיחת רכב לפני תחילת הנסיעה ואי פתיחתה לפני הנעילה של הרכב בסוף הנסיעה.

 

מערכת שכחת ילדים ברכב - פתרון יעיל ובטוח בעלות מינימלית

מערכת שכחת ילדים ברכב היא מוצר מתקדם שעשוי למנוע אסון. גם כך כדאי כמובן לבחור פתרון שיהיה גם יעיל וגם משתלם כלכלית, וכדי שכך יהיה תוכלו להיעזר באנשי המקצוע של חברת סולו. הייעוץ שלנו ניתן תמיד בגובה העיניים ובלי מונחים מסובכים או הסברים מפותלים - אלא בשפה בהירה כדי שתוכלו לדעת בדיוק מה מתאים לכם ומהי האפשרות הכדאית ביותר.

 

פטנט למניעת שכחת ילדים ברכב

המאה ה-21 מתאפיינת ברעש בלתי פוסק. כולנו מוצפים כל הזמן באינספור גירויים מכל הסוגים ונדרשים לנהל חיים אינטנסיביים מאוד. במצב שכזה קשה מאוד ולפעמים אפילו בלתי אפשרי לשמור על ריכוז - ולכן גם תרחיש קיצוני כמו שכחת ילדים ברכב מתממש כ-100 פעמים בכל שנה. חשוב להבין שהמחשבה "לי זה לא יקרה" היא מחשבה מסוכנת, משום שאין אדם שחסין בפני היסח הדעת. הפתרון הוודאי היחיד הוא ניצול פטנט למניעת שכחת ילדים ברכב, ולכן גם הכנסת העבירה תקנות שמחייבות כל מי שמסיע תינוק או פעוט עד גיל 4 להשתמש באחד הפתרונות הקיימים. בעזרת חברת SOLO תוכלו למצוא מערכת חכמה במחיר משתלם.

 

מה חשוב לדעת לגבי פטנט למניעת שכחת ילדים ברכב?

* תקן - משרד התחבורה בארץ עדיין לא גיבש תקן מוסכם, ולכן נכון לעכשיו הפטנט שבו משתמשים נדרש לעמוד בתקן אחר - אירופאי, קנדי, איטלקי (באיטליה קיים חוק דומה לזה שבארץ) או אמריקאי.

* טכנולוגיה - יש מספר טכנולוגיות שעליהן מבוססים הפטנטים השונים למניעת שכחת הילדים. ביניהן: חיישני לחץ שמזהים נוכחות של ילד ברכב על בסיס הלחץ שהוא מפעיל על המושב, חיישני מרחק שמזהים התרחקות של מחזיק המפתחות או הסמארטפון של הנהג כשהילד עדיין במושב שלו, ועוד.

* חוק - לפי התקנות, החל מה-1.1.2022 אי התקנה של מערכת מניעת שכחת ילדים ברכב שמסיעים בו ילדים מובילה ל-4 נקודות חובה ולקנס בגובה 250 ש"ח. כמו כן לפי החוק, השארת ילד לבד ברכב, גם לפרק זמן קצר מאוד, הינה עבירה פלילית.

 

פטנט למניעת שכחת ילדים ברכב - ניצול יעיל של הפטנט ונסיעה בראש שקט באמת

ניצול מושכל של פטנט למניעת שכחת ילדים ברכב מאפשר לכם להיכנס למכונית עם ילדים קטנים בראש שקט באמת, לא על סמך התחושה המטעה "לי זה לא יקרה" אלא על סמך ידיעה ודאית שהטכנולוגיה תמנע תרחישי אסון. הצוות המקצועי המנוסה של SOLO יעזור לכם לבחור מערכת שמותאמת באופן מדויק לצרכים שלכם ובמחיר משתלם. הייעוץ הסבלני ניתן תוך הקפדה על הסברים ברורים בגובה העיניים, כדי שתוכלו לדעת בדיוק מה הפטנט האידיאלי עבורכם.

 

 

שכחת ילדים ברכב פתרונות

ילד שנשכח ברכב נעול עובר חוויה קשה מאוד. גם כשהשהות היא לפרק זמן קצר, עלולה להתפתח טראומה רגשית עקב תחושת הנטישה וחוסר האונים, ולמרבה הצער יש גם מקרים שלקושי הנפשי מתלווה פגיעה פיזית חמורה עקב הטמפרטורות הגבוהות במכוניות נעולות - עד 60-70 מעלות!

מומחים שבדקו את המקרים שבהם נשכחו ילדים הגיעו למסקנה שאין אף נהג או נהגת שחסינים מפני שכחה. אנחנו חיים בתקופה שבה יש כל הזמן אינספור גירויים והדעת מוסחת לעתים קרובות. הדרך היחידה למנוע בוודאות היא טכנולוגית, ולכן פותחו עבור מניעת תופעת שכחת ילדים ברכב פתרונות שונים. כדאי כמובן להיעזר בהם, וכעת גם התקנות בישראל מחייבות התקנת פתרון כלשהו. בעזרת חברת Solo, אחת המובילות בשוק אביזרי הרכב, תוכלו לשמור על הילדים במקסימום אפקטיביות ובהוצאה מינימלית.

 

האם יש לתופעת שכחת ילדים ברכב פתרונות בטוחים?

ישנם מספר פתרונות שמוודאים שאף ילד לא נשכח ברכב. העיקריים הם:

* חיבור פיזי - בין מפתחות הרכב לבין מושב הבטיחות שבו יושב התינוק או הפעוט. בדרך זו הנהג לא יכול לקחת איתו את המפתחות לפני שפתח את חגורת הבטיחות של הילד ושחרר גם אותו מהכיסא.

* חיישן מרחק - שמותקן על חגורת הבטיחות של הילד ומודד את המרחק ממפתחות הרכב כל עוד החגורה מוקלקת. כשהמרחק גדול מדי זו כמובן אינדיקציה לכך שהנהג התרחק מהרכב אבל הילד עדיין בתוכו, ובמקרה כזה המערכת יוצרת התראה קולנית מידית.

* חיישני לחץ - חיישן שמזהה נוכחות של ילד ברכב על בסיס הלחץ שהוא מפעיל על מושב הבטיחות. אם בעל הרכב מתרחק ממנו ובכל זאת יש לחץ כזה, תיוצר ההתראה המתאימה.

 

איך לבחור את המערכת המשתלמת ביותר למניעת שכחת ילדים ברכב?

כפי שניתן לראות, פותחו לטובת מניעת התופעה המסוכנת של שכחת ילדים ברכב פתרונות רבים. התקנות בארץ מחייבות בחירה במערכת שעומדת בתקן אירופאי, אמריקאי, קנדי או איטלקי כך שתוכלו להיות בטוחים שבזמן אמת ואם חלילה ייווצר בכך צורך, היא תמלא את ייעודה ותמנע אסון. הצוות המקצועי של Solo מיומן מאוד במתן ייעוץ מקיף ומדויק, ובעיקר ברור וקל להבנה - כך שתוכלו לקבל ממנו את העזרה הדרושה לבחירת המערכת המשתלמת ביותר עבורכם.

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button