X
כדי לראות את מוצרי קטגוריית משאבות מים
עבור הרכב שלכם
יש להזין את מספר הרישוי או להזין את הדגם כאן:
הזן מספר רישוי
בית > חלקי חילוף > קרור מנוע > משאבות מים

משאבות מים

חלק מהבוכנות והמשאבות שברכב דואגות להעביר נוזלים בצינורות שבשלדת הרכב. הבוכנות הללו קריטיות לפעילות השוטפת של הרכב במהלך הנסיעה ולכן יש להן חשיבות עליונה בבטיחות הנסיעה ברכב. בוכנות שונות מבצעות תפקידים שונים ומשאבות המים עצמן דואגות לתפקודים ספציפיים שדרושים למנוע בין היתר.

`
קטגוריה זאת דורשת בחירת רכב - אנא בחר רכב בתפריט העליון

משאבות המים דואגות להעביר את הנוזלים במערכות הדורשות אותן ברכב. קירור וויסות הטמפרטורה הם רק חלק מהמערכות הדורשות את הנוזלים הללו והמשאבות דואגות שהם יזרמו כראוי ויגיעו לידעם בכל שלב ושלב של הנסיעה. מדובר בחלק הכרחי וחשוב לאורך החיים של רכיבי הרכב ולנסיעה בטוחה. טיפול שוטף במשאבות נחוץ כדי לוודא ולדאוג שהרכב יהיה בתפקוד הגבוה ביותר. נוזלים זורמים בתוך שלדת הרכב בדרך קבע, וכדי למנוע תקלות, נזילות או סתימות חשוב לשמור על תקינות משאבות המים. בדיקה שגרתית יכולה לתת מושג בקשר למצב המשאבות ולאיכות שלהן. משאבות המים של SOLO הן מהאיכותיות ביותר בשוק ונותנות מענה למגוון עצום של דגמי רכבים ויצרנים כך שאתם יכולים להיות בטוחים שתמצאו את החלפים הנחוצים לכם. תנו לנו לעזור לכם ולדאוג לבטיחותכם בנסיעה, התייעצו עם צוות המקצוענים של SOLO וטפלו ברכב שלכם.

משאבות מים לרכב – כל מה שצריך לדעת

פעילות תקינה של מנוע הרכב מצריכה, בין היתר, תפקוד ראוי של מערכת הקירור. מערכת הקירור כוללת בתוכה גם את משאבת המים לרכב – חלק משמעותי וחשוב בכל רכב, כשתקינותו הכרחית הן עבור המנוע והן עבור חלקים אחרים. 

נסיעה ממושכת בכל כלי רכב גורמת להתחממות של המנוע, כשישנם מקרים בהם מנוע הרכב עלול להגיע ל-100 מעלות צלזיוס ואף יותר מכך. התחממות יתר של מנוע הרכב עלולה לגרום לעיוות חלקי המנוע, עד לפגיעה בלתי הפיכה באותם חלקים ובתפקוד המנוע עצמו. 

מערכת הקירור ברכב מיועדת להיות זו שמונעת מקרים של התחממות יתר, כשמשאבת המים במערכת זו נחשבת לאחד מהחלקים המשמעותיים ולגביה נרחיב במאמר שלפניכם. 

איך משתמשים במשאבת מים לרכב ועל מה היא בעצם אחראית?

תהליך קירור המנוע בכלי רכב מתרחש באמצעות נוזל הקירור העובר ברדיאטור, כשאותו נוזל מתקרר באמצעות זרימת אוויר שנוצרת מהנסיעה ובאמצעות מאוורר חשמלי. בתוך אותו תהליך, משאבת המים לרכב אחראית על הזרמת נוזל הקירור מתחת לרדיאטור ובהובלת הנוזל אל תוך מעברים במנוע המיועדים לכך. 

נוזל הקירור במנוע, המועבר באמצעות אותה משאבת מים, מבצע בעצם "איסוף" של החום מגוף המנוע בתהליך שחוזר על עצמו לאורך כל הנהיגה. 

כיצד לבדוק אם קיימת בעיה או פגיעה במשאבת המים ומה צריך לעשות כדי להחליף משאבת מים ברכב?

החלפת משאבת מים ברכב מהווה טיפול הנעשה במוסכים, בין היתר גם במסגרת של טיפול תקופתי

אנשי מקצוע מתחום הרכב ממליצים להחליף משאבת מים עוד בטרם קרתה בה תקלה, כשנקודת הזמן המומלצת להחלפה היא יחד עם החלפת רצועת הטיימינג, כשתזמון החלפת רצועת טיימינג שונה מרכב לרכב וזאת בהסתמך על הוראות היצרן. עם זאת, ברוב הרכבים החלפת רצועת הטיימינג נעשית לאחר קילומטרז' של 90 אלף ק"מ. 

במידה וקיים אצלכם חשש לדליפה או נזילה, אפילו קלה, של משאבת מים, ניתן לבצע בדיקה שתאפשר לכם להבין את מצב המשאבה. בדיקה זו נעשית בעצם לאחר חניית הרכב על משטח ישר, כשלאחריו יש להניח חתיכת קרטון בהיר מתחת למנוע, במקום שבו סביר שתתבצע נזילה של משאבת המים. 

לאחר מספר שעות, ניתן בעצם לשלוף את הקרטון שהנחתם. במידה והקרטון רטוב, קיימת נזילה ממערכת הקירור, כשסיכוי לא מבוטל כי מקור אותה נזילה הוא ממשאבת המים עצמה. בדיקה של איש המקצוע תאשר או תפסול האם מדובר בנזילה ממשאבת המים, או שאולי מדובר בתקלה ברדיאטור, נקב באחד מהצינורות המובילים את נוזל הקירור, פגיעה או מחסור באטמים ועוד.

קיימים מספר סימנים נוספים שיש בהם "להסגיר" או להסביר מקרים שיכולים להוביל להבנה מהירה כי קיימת בעיה כלשהי במשאבת המים ברכב. מקרים אלו יכולים לקרות בשלבים מוקדמים יותר, שלבים בהם הנורה המזהירה על חימום יתר של המנוע טרם נדלקה. 

הסימנים המעידים על אפשרות לתקלה במשאבת המים יכולים לכלול רעשים מכיוון המנוע, כשאותם רעשים מתאפיינים ברעש אחיד ומציק שאינו היה מוכר לכם קודם, כשהמזגן ברכב אינו עובד באופן מיטבי, בעת פתיחה של תא המנוע לאחר נהיגה נחוש בגל חום עז ורעשי בעבוע של נוזלים ובעת נהיגה - בלחיצה על דוושת הגז נחוש כי הרכב אינו "סוחב". 

לצד כל סימנים אלו, עם הגעתנו לטיפול במוסך, יש ומוסכניק עירני ומנוסה יבחין בסימנים מקדימים המעידים על התפתחות תקלה כלשהי במשאבת המים, כשהיכולת לזהות את התקלה עוד בשלבים המוקדמים, אמנם תצריך החלפה של משאבת המים, אך תמנע מפגיעה בחלקים נוספים במנוע או בחלקים של מערכת הקירור. 

חשוב להבהיר כי ברוב רובם של המקרים, משאבת מים בלויה או כזו שניזוקה תצריך החלפה במשאבת מים חדשה. ברכבים חדשים הדבר מקבל משתנה תוקף ובכל זיהוי של נזילה או דליפה קטנה, תתבצע החלפת משאבת המים התקולה במשאבת מים חדשה. 

תקלות נפוצות

משאבת מים שאינה תקינה לא תאפשר הובלת נוזל הקירור במנוע ובכך תוביל להתחממות יתר עד למצב בו המנוע ייהרס לחלוטין. על מנת להימנע מהתחממות יתרה של המנוע, בין אם בשל משאבת מים תקולה או כל סיבה אחרת, על הנהגים לשים לב לנורת שעון החום ברכב ובמידה וזו דולקת יש לעצור את הרכב ולדאוג להבאתו לבדיקה כמה שיותר מהר באמצעות גרר. 

במקרים בהם נהגים שוחקים את משאבת המים לאורך זמן רב ובוחרים להגיע למוסך זמן משמעותי לאחר שהבינו כי המשאבה תקולה, קיים סיכוי ממשי כי הם יצטרכו לשלם על התקנה של משאבת מים חדשה, זאת לצד תיקונים נוספים שיידרשו לחלקים נוספים של המנוע עצמו. 

פגיעה במשאבת מים לרכב יכולה לקרות גם בשל קורוזיה, כשזו גורמת למשאבה לדלוף ולנזול ולאבד מים. דליפה ונזילה ממושכת של משאבת המים תתבטא בירידה משמעותית במפלס נוזל הקירור ברכב. 

מעבר למצבים של שחיקת חלק זה, יכולה משאבת המים להיפגע תוך כדי נסיעה, כשסדקים וחורים יכולים להיווצר בה במידה ונהגתם באופן שהוביל לפגיעה משמעותית בגחון הרכב, בין אם עליתם עם הרכב על המדרכה תוך נהיגה מהירה, בעלייה על פסי האטה ועוד. 

 

אנו ב-solomycar מאפשרים ללקוחותינו לרכוש משאבות מים לרכב וזאת בהתאם לסוג הרכב והיצרן. בקטגוריית משאבות המים באתר האינטרנט שלנו, תוכלו ליהנות ממערכת חכמה שתאפשר לכם בתוך רגע להתרשם ממשאבות המים לרכב המוצעות אצלנו למכירה, ובמידה ואתם מעוניינים במידע נוסף, נוכל לעמוד לשרותכם בטלפון 9383*. 

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button