X
כדי לראות את מוצרי קטגוריית מצמדים
עבור הרכב שלכם
יש להזין את מספר הרישוי או להזין את הדגם כאן:
הזן מספר רישוי

מצמדים

המצמד הוא רכיב הנפוץ ברכבים בעלי מנועי בעירה פנימית, והוא מפריד בין המנוע לאביזר שהוא מניע – כלומר הרכב. הפרדה זו נחוצה משום שהמנועים לא יכולים להגיע למהירות אפס ברגע שהם פועלים וכדי להחליף הילוכים, בין היתר, הפרדה זו נחוצה. המצמד הכרחי לנסיעה חלקה ובטוחה, ללא פגיעה בשאר חלקי המנוע והרכב, ולכן חשוב לדעת מה המצמד הדרוש לכם ומה כדאי לכם לרכוש.

`
קטגוריה זאת דורשת בחירת רכב - אנא בחר רכב בתפריט העליון

ישנם סוגי מצמדים רבים, הפועלים בצורות מעט שונות זה מזה. רוב המצמדים מבוססים על חיכוך הנוצר בין שתי דסקיות הנצמדות זו אל זו באמצעות קפיצים. ברגע שהדסקיות מוצמדות הן יכולות להסתובב ביתר חופשיות וכך בעצם יוצרות את הניתוק בין המנוע אל שאר רכיבי הרכב. חלק ממערכות המצמדים עובדות על ידי הצמדה של דסקיות אל גלגלי תנופה במקום זו אל זו. חלק מהמצמדים זקוקים לנוזל שמונע את התחממות ההתקון ודואג לנקיונו, וחלק מהמצדים יבשים וחסרי נוזל. מערכות המצמדים השונות מובנות ברכבים שונים ובמערכות מנוע שונות. כדי לוודא שהמצמד שאתם רוכשים הוא המצמד המתאים לכם, הן בצורת פעולתו והן בדגם, עליכם לבדוק איזו מערכת פועלת ברכב שלכם. מומחי SOLO זמינים עבורכם כדי לעזור לכם לבחור את המצמדים הנחוצים לכם, ולדאוג לנסיעה הבטוחה ביותר עבורכם.

קלאץ'

קלאץ', או בעברית מצמד, הינו התקן מכני המשמש להפרדה בין המנוע ובין האביזרים שהוא מניע. ההתקן נדרש במנועי בעירה פנימית אשר לא יכולים להגיע למהירות אפס, אלא זקוקים למהירות סרק מסוימת. קיימים סוגים קלאץ' שונים ורוב המצמדים מבוססים על דסקיות חיכוך כלפי גלגל תנופה או זו כלפי זו, באמצעות קפיצים. חברת SOLO מספקת עבור קהל רחב, סוגים שונים של מצברים איכותיים עבור רכבים רבים. באמצעות קטלוג החלפים המקיף של SOLO, תכלו למצוא בקלות את החומרים והמוצרים המתאימים בדיוק בעבור הרכב שלכם. אצל סולו המקצועניות והאמיניות מהוות ערך עליון, ולכן כל לקוח תמיד במרכז ויקבל את השירות האיכותי והטוב ביותר בתחום.

חשיבותו של קלאץ' וסוגיו

על מנת להבין את החשיבות של קלאץ' צריך קודם כל להבין כיצד הקלאץ' פועל. המצבר מופעל על ידי לחיצה על הדוושה אשר שולטת עליו. באמצעות לחיצת הלחץ על הדסקיות של הקלאץ' הנהג יכול להעביר הילוך. שחרור המצמד מאפשר לחבר את המנוע למנוע חזרה. עם זאת, פעולה זו מתרחשת רק לאחר שמעניקים למנוע תנופה של כ-2.5 אלף סל"ד. כך הפעולה מתבצעת שוב ושוב, כאשר הנהג צריך להעביר הילוכים.

להלן שתיים מהסיבות בגינן פעילותו של הקלאץ' הינה כה משמעותית:

• קודם כל, יש לדעת שפעולה זו עלולה לשחוק את הדסקיות של הקלאץ' או את הקלאץ' עצמו. בכך, יקשה על תהליך של העברת ההילוכים, והמעבר בין ההילוכים ירגיש קשה. במצב כזה חשוב לפנות אל מוסך מורשה שיבדוק את בעיה זו. בנוסף, מומלץ לרכוש את החלקים בחברה אמינה ומקצועית העוסקת בחתום.
• קלאץ' איכותי מעניק עמידות גבוהה, כך שאינו יישחק תוך זמן קצר.

שאלו את המקצוענים בתחום הקלאץ'

על מנת לברר את האפשרויות השונות שנועדו להאריך את משך חייו של קלאץ'. סוגי מצמדים כיום קיימים שני סוגי מצמדים שונים לרכב עם גיר ידני. ניתן להבחין בין מצמד ששקוע בנוזל לבין מצמד יבש וחשוב להבין כי רוב המצמדים מבוססים על קפיצים ודסקיות חיכוך. קלאץ' איכותי יכול להיעשות על ידי התקנה של דסקיות על גבי קפיצים או על ידי קפיצים מחוזקים.

 

מה עוד כדאי לדעת על קלאץ'

בכל כלי הרכב יש מרכיב בסיסי וחיוני, והוא מהווה חלק בלתי נפרד מהם, ובפרט מתיבת ההילוכים. זהו המצמד, המוכר גם בשם קלאץ' כמובן, ואפשר למצוא אותו גם במכוניות שבהן תיבת ההילוכים ידנית וגם כאשר תיבת ההילוכים אוטומטית. אלא שגם קלאץ', בדומה לחלקים רבים אחרים ברכב, הוא רכיב המחייב תחזוקה נכונה ובחינת תקינות מפעם לפעם, כאשר במקרים מסוימים נדרשת החלפה בהתאם למצבו. יש גורמים שונים שישפיעו על השאלה מתי נכון להחליפו, כדוגמת משתנה המרחק (לאחר 30 או 100 אלף קילומטרים למשל), וכשמגיעה העת לקבל החלטה – חשוב לפנות לחברה מקצועית וטובה שתעזור לכם לעשות את זה נכון. חברת SOLO שמחה להציע לכם את השירות המקצועי ביותר ואת הפתרונות הנכונים עבורכם.

 

מתי נדע אם צריך להחליף קלאץ'?

יש כמה וכמה סימנים שעשויים להעיד כי הגיע הזמן להחליף קלאץ', והנה כמה דוגמאות מרכזיות:

  • הריח: אם אתם מריחים גומי שרוף למשל, ייתכן שהוא קשור בשחיקה של המצמד, בעיקר בעת חריקה פתאומית וקיצונית של הבלמים.

  • הרעש: אם בעת החלפת ההילוך אתם שומעים קולות משונים שלא היו שם קודם, ייתכן שהוא קשור בשחיקת הקלאץ'.

  • סיבוב המנוע: אם במהלך המעבר מהילוך אחד לאחר ניתן לזהות עליה במהירות סיבובי המנוע, שחיקה ובלאי הם בהחלט הסברים אפשריים.

  • קושי בזינוק: אם כאשר אתם מבצעים זינוק בעלייה אתם מזהים בעיה בהעברת ההילוך, בהחלט ייתכן שהמצמד אינו פועל כסדרו.

בדיקה יסודית ומהירה של המצמד חשובה בכל אחד מהמצבים הללו, שכן תקלות קלאץ' הן תקלות קריטיות שעשויות להוביל לנזקים משמעותיים, הן עבור והן הרכב והן עבור הנוסעים בו – כמו גם עבור הולכי הרגל.

 

מגוון ענק של מצמדים ולא רק

חברת SOLO פורשת בפניכם מגוון עשיר של מוצרים לרכב וחלקי חילוף, תוך שימת דגש על איכות ושירות ברמות הגבוהות ביותר. אם הגיע הזמן להחליף קלאץ' או אם אתם עדיין מתלבטים האם זה באמת הצעד הנכון, הצוות שלנו ישמח לעמוד לשירותכם עם פתרונות מתקדמים וכלים מקצועיים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה המתאימה עבורכם. זאת כדי שתוכלו לנהוג בנחת ובבטחה בכל פעם שאתם עולים לכביש.

 

מצמד

הרכבים של היום הולכים ומוסיפים גאג'דטים שונים, חלקם מחזיקים יותר חלקם נעלמים עם הזמן אבל בכל הקשור למערכת הרכב המכנית שלנו תפקידו של הקלאץ' ככל הנראה יישאר עימנו לעוד לא מעט זמן. הקלאץ' שכל תפקידו הוא לקשר בין המנוע אל בין תיבת ההילוכים, תהיה אשר תהיה ובחומרים עליה תתבסס הפעולה הבסיסית הזו מתקיימת גם ברכבים הכי חדשים קיום. פעולה זו מתבצעת או בצורה ידנית או דרך מגוונת מערכות שונות ברכב, ובמקרה כי התגלתה תקלה בקלאץ' נוכל להגיע אל סניף סולו הקרוב לביתנו ולהנות ממגוון רחב של סוגי מצמד ועוד אינספור אביזרים שונים ואיכותיים לכל רכב. 


 

תקלות שכיחות-קלאץ'

קלאץ' או מצמד כמו שהבנו עד כה פועל בצורה שוטפת בזמן הנסיעה, על כן עלולים להיווצר של תקלות שונות בחלוף זמן ארוך של שימוש או דרך מגוון מקרים. אחד מהם הוא כאשר הקלאץ' מחליק, מקרה זה יסודו יכול להתקיים בגלל בלאי או קלאץ' המכוון בצורה לא נכונה. מקרה שכזה עלול להוביל לעלייה בתצרוכת הדלק ואף לבעיות מכניות כבדות במיוחד. 

תקלה נוספת היא כאשר המצמד נשרף, במרבית הפעמים היא תיווצר עקב בלאי או לחילופין במקרים של שימוש אגרסיבי או לא נכון במצמד הידני או הרובוטי. עוד תקלה שאולי מנת חלקם של אנשי מקצוע ופחות של נהגים פרטיים, היא כיוון לא נכון של המצמד. שכן כל רכב דורש הוראות הרכבה שונות וכיוון לא נכון, עלול להוביל ללא מעט תקלות כמו אלו שציינו ועוד. 

 

סוגים שונים של קלאץ'

השימוש השוטף שנעשה בקלאץ' מתבטא לא רק בתקלות שונות, אלא גם בהרכבים שונים המתחילים ממצמד בגיר אוטומטי הנחשב לגיר ''אוטומטי'' ופועל בצורה חלקה והתערבות ידנית. עוד מצמד די נפוץ הוא מצמד גיר רובוטי, הנחשב לגיר די עדין ודורש הקפה לא מאומצת מידי ומעבר רגוע בין מצב מנוחה לנסיעה. 

באתר של חברת סולו נוכל למצוא מגוון רחב של סוגי מצמדים, אשר יכולים להתאים לכל סוגי הרכבים והגדלים השונים. ולצידם כמובן מנעד איכותי ורחב של ציוד לרכב, במחירים מצחיקים ומבצעים משוגעים. 

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button