X
כדי לראות את מוצרי קטגוריית אלטרנטור
עבור הרכב שלכם
יש להזין את מספר הרישוי או להזין את הדגם כאן:
הזן מספר רישוי

אלטרנטור

אלטרנטור הוא רכיב חיוני ברכב שלנו. זהו למעשה גנרטור אשר מורכב ממוט מגנטי ומסליל. כאשר מפעילים את המנוע של הרכב, המוט של האלטרנטור מסתובב, כך שבסופו של דבר הופך האלטרנטור את האנרגיה המכנית לאנרגיה חשמלית. בדרך זו מצבר הרכב נטען במטרה לספק אנרגיה חשמלית לרכיבי הרכב. 

`
קטגוריה זאת דורשת בחירת רכב - אנא בחר רכב בתפריט העליון

לעתים יש צורך להחליף את האלטרנטור המקולקל במטרה להמשיך ולספק את האנרגיה הדרושה. בחברת SOLO תוכלו למצוא אלטרנטורים להחלפה.


מדוע אלטרנטור יכול להתקלקל?


קיימות סיבות רבות ומגוונות שיכולות להוביל לתקלות באספקת חשמל לרכב. אחת מהם היא בעיות באלטרנטור.

• אתם מבחינים בכך שנורת הטעינה נדלקת בלוח המחוונים – כאשר אתם מבחינים בנורה דלוקה, זהו סימן לכך שהאלטרנטור אינו יכול למלא את המצבר.

• רצועה קרועה – רצועת האלטרנטור נקרעת כתוצאה מהתייבשות או שחיקה. כדי להימנע מראש מתקלה כזו, חשוב לבדוק את הרצועה במהלך הטיפול ברכב.

• מצב של טעינת יתר – כאשר אלטרנטור מספק מתח חשמלי רב מדיי למצבר מסיבה כלשהי, חשוב להגיע למוסך במהירות האפשרית.

• נורת הטעינה אינה נדלקת – במצב זה קיים סיכוי לכך שלאלטרנטור יש נתק או שלא מגיעה אספקה של זרם חשמלי אל האלטרנטור. כשזה קורה, חשוב להגיע לבדיקה אצל חשמלאי רכב. להחליף או לקנות חדש? אחד הנושאים הבולטים ביותר שצצים על הפרק כאשר האלטרנטור מתקלקל הוא האם כדאי לתקן את האלטרנטור הבעייתי או לרכוש חדש. ובכן, פעמים רבות זו שאלה של כסף, שכן תיקון האלטרנטור עשוי להיות זול יותר מרכישת אלטרנטור חדש. עם זאת, ייתכן שהאלטרנטור שלכם לא נמצא במצב טוב, כך שתצטרכו לתקן אותו שוב ושוב.

לעתים מוטב לרכוש אלטרנטור חדש וליהנות ממוצר איכותי שיכול לשמש אתכם לאורך זמן. איך בוחרים אלטרנטור אם הרכב שלכם אינו מטעין כמו בעבר, יש צורך לבחון את האלטרנטור.


אם החלטתם לקנות אלטרנטור חדש, כדאי לברר לגבי החברה שממנה אתם רוכשים את האלטרנטור. האם היא פועלת לפי התקנים הרלוונטיים? האם היא מספקת מוצרים איכותיים? אחרי הכול, כאן מדובר בבטיחות של הרכב שלכם, ולכן אין מקום לפשרות או אי הבנות. כל אחד שמע את המילה אלטרנטור פעם או כמה פעמיים בחייו. אך לא תמיד יודעים מהו אלטרנטור. הגיע הזמן להבין באמת אחת ולתמיד מיהו האלטרנטור, מה תפקידו ברכב וכיצד מתמודדים במקרה שתתגלה באלטרנטור תקלה. חיפשתם אלטרנטור מחיר? סימן שהגעתם למקום הנכון, כאן תקבלו את הפרטים החשובים על נושא זה. בנוסף לכך, תוכלו לקבל סיוע על ידי חברת SOLO המעניקה עבורכם את השירות הטוב ביותר בתחום הרכב. חברה זו מציעה מגוון רחב של מוצרים, ציוד ושירותים רבים על מנת לשפר את הרכב שלכם ולשדרג את חוויית הנהיגה בצורה האיכותית והבטיחותית ביותר. אלטרנטור מחיר – מהן הבעיות שעלולות להופיע באלטרנטור ? חשוב לדעת שניתן לתקן או להחליף את האלטרנטור של הרכב כאשר הוא מפסיק לתפקד כראוי.


על כן נבחן את הבעיות שעלולות להופיע באלטרנטור שיכולות להשפיע על איכותו ותפקידו:


• כאשר אתם נוסעים על כביש ולפתע נורת הטעינה נדלקת בלוח השעונים, סימן זה מכין אתכם שאין טעינה ושהאלטרנטור לא ממלא את המצבר. בדרך הכלל הטעינה בוולטמטר תראה ה-V12 שהוא בעצם מתח המצבר ולא מתח הטעינה.

• במידה וראיתם שרצועת האלטרנטור קרועה, תופעה זו עלולה לקרות מסיבות שונות כגון, שחיקה או התייבשות. יש לבדוק את הרצועה האלטרנטור בכדי למנוע מצב זה. • אם נורת הטעינה לא נדלקת, יתכן שקיים נתק בתוך האלטרנטור או ייתכן שלא מגיע לאלטרנטור זרם חשמלי. במקרה דומה, מומלץ להגיע לבדיקה אצל חשמלאי הרכב.

• לסיום, אם קיימת טעינת יתר. בתופעה זו, האלטרנטור מספק למצבר יותר מתח חשמלי. מצב זה עלול להיות מסוכן וברגע הגילוי חשוב להגיע בהקדם למוסך מקצועי ואמין.


החלפה או שיפוץ ?


ההבדלים בין החלפה אלטרנטור חדש לשיפוץ באלטרנטור נעים בין כמה מאות שקלים, ללא תוספת של מחיר עבור התקנת האלטרנטור. לעיתים, מחיר שיפוץ אלטרנטור הוא חסכוני אך רכישת של אלטרנטור חדש מעניק לכם איכות על טווח הארוך. אלטרנטור מחיר תלוי בסוג הרכב ובעוצמת הזרם החשמלי שהוא מייצר.

 

מחיר אלטרנטור

הרכבים של היום מסתמכים יותר מבעבר על היכולת החשמלית שלהם, אחד המרכיבים שכבר קיימים ברכבים עשרות שנים הוא אלטרנטור המשמש כמעין גנרטור ומתרגם את פעולת ההצתה לחשמל לשאר החלקים כמו מצבר וכו. החלק הזה אפשר לומר די ניבא את שעלול לגרות ברכבים החדשים, אבל עד שהחשמל ישתלט לגמרי על הרכבים שלנו, חשוב שגם נדע לשמור על אלטרנטור חף מבעיות ותקלות. ובמקרים שנתקל בכאלו, מומלץ שנפנה לקום בו נוכל להשיג את כל החלקים ובמחירים הכי אטרקטיביים כמו אצל סולו.

 

אלטרנטור-תקלות נפוצות

אחד המקרים הנפוצים הוא טעינת יתר, במקרה שכזה עלול להתהוות כאשר הוויסות של אלטרנטור נפגע בצורה כזו או אחרת, ורמת המתח שיוצאת ממנו גבוהה ועלולה לפוצץ את המצבר. ניתן לזהות מקרים כאלו על ידי ריח חומצה חריף, אך חשוב גם לא להתניע את הרכב במצב שכזה. תקלה נוספת נפוצה היא נתק בין הרכיבים שבאלטרנטור, אחד השכיחים והחביבים בנושא הוא כמובן ברוטור שעלול לעיתים להתנתק וליצור כשל בטעינת המצבר. במצבים שכאלו מומלץ לפנות לחשמלאי רכב מוסמך. 

מקרה שלישי ולא פחות שכיח מכל אלו כמובן מקרה הרצועה, בו רצועת האלטרנטור מתייבשת ועלולה להיקרע ולפגוע בהפעלת האלטרנטור. מקרים כאלו עלולים להתרחש מבלאי לרוב ויש לבדוק את הרצועה לאחת לתקופה. המקרה הרביעי והאחרון הוא כאשר נדלקת נורת טעינה של המצבר בלוח השעונים, שעלולה להתריע כשלים שונים כמו דיודה שרופה, פחמים גמורים ועוד. 

 

תקלה מרגיזה, אך קלה לפתירה

אלטרנטור הוא רכיב חשמל די מרכזי ברכב שלנו, לכן כאשר נוצרת בו תקלה כזו או אחרת היא עלולה להשבית לא מעט מערכות שונות. לכן מומלץ לבצע בדיקה לרצועה אחת לתקופה, לוודא עד כמה שניתן את מקומם של החלקים השונים ובעיקר להקפיד זאת גם בבדיקות תקופתיות. 

ובמקרים בהם נזדקק לתיקון של האלטרנטור שלנו או אפילו הוספה של כמה תוספים מעולים לרכב
מומלץ שנעשה זאת אצל המומחים לדבר כמו סולו, המציעה מגוון רחב של מוצרים שונים לרכב מתקלות באלטרנטור ועד גגונים ובוסטרים ואפילו סלים קשיחים, מצברים וצמיגים למיניהם. 

 

החלפת אלטרנטור

ישנם לא מעט תרכיבים שונים מהם עשויים הרכב, כאשר כל אחד מהם משמש תפקיד חיוני כזה או אחר.
לעיתים יהיה ניתן לנסוע ללא פעולה של אחד מהם, אך לעיתים ובדומה לרכיב כמו אלטרנטור יהיה לנו קושי די גדול לנסוע בלעדיו. ראשית כי פעולת האלטרנטור דומה בעיקר לפעולה של גנרטור, אשר מצליח ''לזקק'' את פעולת השריפה של המנוע לכדי זרם חשמלי, אשר מגיע אל המצבר ולשאר החלקים החשמליים ברכב.
ובעידן של היום כאשר נצטרך להחליף או לבטח לשפץ אלטרנטור, עדיף שנעשה זאת דרך חברה המתמחה בדבר ובעלת ניסיון כמו סולו, המציעה חלקי חילוף מגוון סוגי אלטרנטורים.

 

איך נדע שיש לתקן אלטרנטור

אחת התופעות הנפוצות והפחות נעימות כשיש תקלה כזו או אחרת השייכת לאלטרנטור, היא כמובן שהרכב אינו מתניע. אבל בפעמים היותר נחמדות אם אפשר לומר, תקלה באלטרנטור תופיע כנורית בלוח השעונים ותתריע כי האלטרנטור לא מטעין את המצבר. מקרים כאלו מתאפיינים במרבית הפעמים דרך דוידות שנשרפו, מתח חלש באלטרנטור, תקלה במסוות המתח או פגם ברצועת הטעינה. תקלות יצריכו מאיתנו החלפה של גנרטור או תיקון. 

ולצד תקלות הללו ישנם גם עוד תקלות שכיחות כשזה נוגע לאלטרנטור, הראשונה היא כמובן התנתקות הרוטור הנחשב לרכיב די חיוני באלטרנטור וגילוי תקלה כזו עלול לשלוח אותנו לחשמלאי רכב מוסמך.
התקלה השנייה היא כמובן התייבשות הרצועה, שהסיבה במרבית המקרים היא כמובן בלאי ושחיקה סיזיפית. 

 

מה לעשות עם התקלות?

ראשית כאשר מדובר בתקלות מסוג זה כאשר הקשר שלהן כמעט ישיר לרכיב כמו אלטרנטור, מומלץ להגיע בדחיפות אל המוסך. ראשית כי נסיעה כזו יכולה לפגום בעוד חלקים ברכב או להחמיר את הבעיה, שנית כי גם בדיקה של אלטרנטור מורכבת מכה בדיקות הכוללות בדיקת מתח, בדיקת סל'ד וכו. 

לכן במקרים שכאלו מומלץ לבדוק אילו תרכיבים ניתנים להחלפה, ולעשות קנייה בטוחה ומקצועית אצל סולו המובילה באביזרי רכב שונים. אצלם תוכלו למצוא אביזרים החל ממעמדים לסמארטפון ועד לצמיגים, שמנים כימיקלים וכמובן פולי אלטרנטור ועוד ציוד שיעזור לכם להתניע בקלות ולהנות מהנסיעה.

 

אלטרנטור לרכב

ישנם לא מעט חלקים ברב הנחשבים לקריטיים ועוד כיום עם הוספה הולכת וגדלה של חלקי מחשב, נראה כי כל חלק חשוב יותר מזה שקדם לו. אבל בסופו של יום ומבין שלל החלקים החשובים שקיימים ברכבים גם של המאה הנוכחית, הוא אלטרנטור לרכב שמתוקף תפקידו אחראי בעיקר על תרגום אנרגיה מכנית לאנרגיה חשמלית ומטעין את המצבר ואת שאר חלקי המחשב במכונית. לכן במקרה של שיפוץ, תקלה או אפילו הוספה של שמנים מומלץ לעשות זאת אצל המומחים כמו סולו האחראים למגוון תוספים ואביזרים שונים לכל הרכבים. 

 

בעיות נפוצות באלטרנטור לרכב

ישנם כמה בעיות נפוצות כשמדברים על אלטרנטור לרכב, הראשונה ואולי המבאסת מכולם היא כמובן רצועה שעלולה להתייבש, לעיתים מבלאי ולעיתים ממזגי אוויר קיצוניים. עם זאת מקרים כאלו האלטרנטור לא יצליח לפעול וכתוצאה מכך גם זרם החשמל לא יוצת. לכן במקרים כאלו מומלץ להגיע אל המוסך ובמטרה לחסוך את כאב הראש, מומלץ לבדוק לשלום הגומייה אחת לתקופה. אך מלבד הבעיה הזו קיימת בעיה נוספת והיא כמובן ניתוק בין הרכיבים. 

בעיה זו מאופיינת בעיקר בין נתק ברוטור בתוך האלטרנטור, ומקרה כזה מן הסתם מאלץ את בעלי הרכב להגיע אל המוסך במהירות האפשרית. מקרים כאלו קשה למנוע אלא ולעיתים הם עלולים להתרחש ממכה חזקה או מעוד כל מיני סיבות כאלו ואחרות. עם זאת החלפה שלהם או שיפוץ של האלטרנטור יכולה להיות אפשרית גם במצבים כאלו. 

 

לשפץ או לקנות חדש? 

ישנם כמה פתרונות כאשר אלטרנטור לרכב הופך לתקול, הראשונה במקרה הטוב כמובן היא לשפץ ולהחליף את החלקים המתאימים. השנייה היא ללא הרבה פליאה כמובן לקנות אחד חדש. נכון שהרעיון הוא לשמר את החלקים המקוריים עד כמה שניתן, אך לעיתים חידוש של רכיב כזה או אחר במערכת אולי יכול לעזור לה לתפקד טוב יותר. 

החלטות לגבי רכב הן חשובות מאוד, לכן כאשר נבקש לרכוש חלקי חילוף של אלטרנטור או מוצרי בטיחות כמו בוסטר לילד, מומלץ שנעשה זאת דרך סולו בעלת מגוון רחב של מוצרים ושירות מעולה. 

 

אלטרנטור מחיר

כלי הרכב שלנו מורכבים ממגוון רחב של חלקים שונים, לעיתים הם משפיעים בצורה ישירה על חלק כזה או אחרת ולעיתים משפיעים בצורה עקיפה. אך כאשר חלק כמו אלטרנטור מתבלה או הופך לתקול, רמת היעילות של הרכב הופכת לאפס מכיוון שאין אפשרות להתניע אותו במרבית המקרים. לכן במקרים כאלו נתבקש להגיע אל המוסך הקרוב, לבדוק את הבעיה ומה הן האפשרויות שיתלווה אליה ולקבל הצעה ל אלטרנטור מחיר סביר והגיוני לרכיב שנחשב לגנרטור של הרכב. ובמקרים של שיפוץ אלטרנטור, מומלץ לבדוק את המחירים האטרקטיביים אצל סולו, המובילה במגוון מוצרים לכלי הרכב.  

אלטרנטור מחיר וטיפולים

לא מעט טיפולי אלטרנטור והחלפה עלולים להגיע גם לסף האלף שקלים ואף יותר, לכן לא מעט ישראלים מעדיפים פשוט ''לא לשבור את הראש'' ולקנות חדש. מעין תוכנה ישראלית חדשה כזו שגם היא בלא מעט המקרים עולה לישראלי הממוצע גם כן אלפי שקלים. לכן בבדיקת אלטרנטור מחיר והכרה של ההוצאה הבאה שלנו, חשוב לקחת בחשבון את המשתנים כמו זמן העבודה, מקוריות של המוצר ועוד. 

אפשר לומר כי עלות קנייה של אלטרנטור מקורי, אמורה לנועה בין תשעה מאות חמישים שקלים ולעיתים להגיע גם לאלף מאתיים ואף לאלף שלוש חמישים שקלים. שוב המחירים כוללים בתוכם זמן עבודה, החומר האנושי, המוצרים ועוד. עם זאת חשוב לדעת כי גם שיפוץ עלול לגבות מחיר לא קטן. 

שיפוץ או החלפה? 

השאלה שנשאלת הרבה לפני שנחפש באחד ממנועי החיפוש אלטרנטור מחיר, היא האם לשפץ את האלטרנטור או להחליף אותו? כמו שציינו גם עלויות של שיפוץ עלולות להגיע למחירים די גבוהים, כאשר שיפוץ של אלטרנטור מקורי נע בין 700 עד 1000 שקלים ואילו שיפוץ של אלטרנטור לא מקורי נעה הרבה פחות בין 550 עד 750 שקלים. 

אבל בין אם הצלחנו לענות השאלה האם להחליף אלטרנטור או שלא, נוכל לקבל ייעוץ ולהתרשם ממנעד רחב של מוצרים שונים לרכב, החל מתוספים ועד למגוון מושבי בטיחות שונים, ואת כל אלו נוכל למצוא אצל סולו המכניסים סטנדרטים חדשים לעולם הרכב.

 

תיקון אלטרנטור

כאשר אחד מהרכיבים ברכב שלנו מתקלקל, ככל הנראה שנגיע אל המוסך במהירות ונבקש לתקן את התקלה כמה שיותר מהר. הרי הרכב שלנו משמש את רובנו לרגליים של ממש, בין אם יציאה אל הסופר ובין אל בילוי אנו הופכי םבשנים האחרונות להרבה יותר תלויים ברכבים שלנו. לכן כשנקרת תקלה כזו או אחרת, אנו מוכנים לשלם את כל המחיר ובמקרים של תקלות שונות למשל כשנצטרך להחליף אלטרנטור, אנחנו לא נעצור ונבדוק בגוגל אלטרנטור מחיר אלא ככל הנראה נשלים עם המחיר ונשלם מה שצריך. אבל בין אם נבצע חיפוש בגוגל ובין אם לא, מומלץ להסתמך על מומחים שמבינים דבר או שניים באלטרנטורים ובשאר החלקים כמו סולו. 

אלטרנטור מחיר ומרכיביו

לעיתים תיקון של אלטרנטור או קנייה של אחד מורכבת מלא מעט תרכיבים שונים, לכן כשנצפה במודעה הקוראת אלטרנטור מחיר נמוך, חשוב שנבדוק את כל הפרטים. ראשית כי כבר מתיקון החלקים שהתקצרו עקב התקלות השונות או אפילו תיקון ''פשוט'' שעלותו יכולה להסתכם אפילו מעל לאלף שקלים. עם זאת גם עלות שיפוץ של אלטרנטור עלולה להשתנות בהתאם למקוריות שלו, שכן מחיר שיפוץ של אלטרנטור מקורי יכול לנוע בין 750 עד 1,100 שקלים ואילו שיפוץ של אלטרנטור לא מקורי נע בין 450-700 שקלים. 

 אם בכל זאת לא הצלחנו לתקן את האלטרנטור, עלות ההחלפה יכולה לנועה 880 שקלים ולטפס עד לכדי 1,200 שקלים. כמובן שישנם לא מעט משתנים במחירים השונים, ובין היתר גם משתנים שאינם קשורים למוצר עצמו. 

לא מזלזלים במרכיבים חיוניים

חיפוש אחר אלטרנטור מחיר סביר היא לא בקשה משמיים, עם זאת חשוב מאוד להחליף מרכיבים של רכבים על פי תנאי היצרן ובחלקים מקוריים עד כמה שניתן. שמירה על המקוריות ועל תנאי השימוש שנקבעו על פי היצרן, יעזרו לא רק בהמשך שימוש תקין אלא גם על שלום המשתמשים. 

וכאשר אנו מבקשים להחליף כל חלק כל שהוא ברכב שלנו, עדיף שנעשה זאת אצל מקצוענים גם בשירות וגם במחיר בדיוק כמו שנמצא אצל חברת סולו המובילה בתחומה. 

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button