הזן מספר רישוי
בית > צלחות בלם איטלקיות

צלחות בלם איטלקיות

לרכישת צלחות בלם איטלקיות לחצו כאן

אחת המערכות החשובות ביותר ברכב היא מערכת הבלימה. ללא מערכת זו לא ניתן יהיה לשלוט במהירות של הרכב או לעצור אותו. ואכן, תאונות דרכים נגרמות בין השאר מתקלה בבלמים. אם אתם מעוניינים להתאים צלחות בלם איטלקיות לרכב שלכם, חברת SOLO היא הכתובת הנכונה. בחברה תוכלו למצוא מגוון רחב של חלקי חילוף לדגמי רכבים שונים.

צלחות בלם איטלקיות

צלחות בלם איטלקיות – דברים שכדאי לדעת

צלחות בלם איטלקיות הן חלק בלתי נפרד ממערכת הבלמים. משני צדי הצלחת נמצאות רפידות אשר נמחצות כאשר לוחצים על הבלמים והן גורמות להאטה או לעצירה, זאת כתלות בעוצמת הלחיצה. בעקבות פעולה זו הרפידות והצלחות נשחקות עם הזמן ועולה הצורך בהחלפה שלהן. ניתן להבחין בשחיקה תוך הסתכלות על הרפידות הצמודות לצלחות. עוביין של רפידות אלה צר ב-40% מהרפידות הרגילות. בעת החלפת הצלחות והרפידות מבצעים לעתים חריטה של הצלחות על מנת לחזק את תגובת הבלימה של הרכב.

 

איך מגלים בעיות במערכת הבלימה?

כאמור, מערכת הבלימה היא אחת המערכות החשובות ביותר ברכב. אפשר להסתדר עם ריפוד ישן, אך כאשר קיימת תקלה במערכת הבלמים, חשוב לפנות למקצוענים. אלה הן מספר תקלות אופייניות שחשוב לשים אליהן לב במערכת הבלימה:

  • רעשי חריקה – אם במהלך הנסיעה נשמעים רעשי חיכוך וחריקה, הדבר עלול להעיד על בלאי של צלחות בלם איטלקיות. על כן, מומלץ לבדוק את התקלה.
  • תחושה "ספוגית" בלחיצה על הדוושה – כאשר אתם לוחצים על הבלם אתם עלולים לחוש במעין תחושה "ספוגית" או כי זמן התגובה של הרכב הינו ארוך יותר. במקרה זה חשוב להגיע למוסך כדי לבדוק את הרכב, מכיוון שייתכן שמדובר באוויר שחדר למערכת הבלימה.
  • בלמים מחוממים – לאחר נסיעה ארוכה וממושכת אתם עלולים לקבל את התחושה ה"ספוגית". על כל פנים, חשוב להאט את הנסיעה. במידה והמצב מחמיר, יש צורך לעצור בצד ולהמתין עד שהבלמים יתקררו.

זכרו כי חשוב לשמור על מערכת הבלימה מפני שזו המערכת שתציל חיים בבוא העת. אם אתם זקוקים להחלפת צלחות בלם איטלקיות, פנו לחברה מקצועית, פנו ל SOLO.

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button