הזן מספר רישוי
בית > נורות לד לרכב

נורות לד לרכב

לרכישת נורות לד לרכב לחצו כאן

חברת SOLO מתמחה בטיפולים שונים ברכב ומספקת אביזרי רכב שונים, זאת על מנת להנגיש את עולם הרכב כולו בעבור כלל הציבור אשר לרוב חושש ממפגש עם התחום. בחברת SOLO תמצאו בין היתר נורות לד לרכב ותקבלו הסבר מפורט על טיבן ויתרונותיהן. במדינת ישראל קיים חוק לגבי תאורת הרכב, כאשר קיימים סוגים שונים של גופי תאורה עליהם צריך להקפיד, הן מבחינת תקינות עבור בטיחות הנוסעים, והן מבחינת אופן השימוש.

נורות לד לרכב

כמה דברים שכדאי לדעת על נורות לד לרכב

  • לפי תקנות האיחוד האירופי, חייב כל רכב חדש כיום באורות דולקים באופן קבוע מלפנים, אשר ידלקו בזמן שהמנוע מונע. הם נקראים "DRL – Daytime Running Lights", אלו הם אורות קבועים לנסיעה בשעות היום. למעשה אלו הן נורות הלד שתראו בחזית כלי רכב חדשים.
  • בישראל לא קיימת חובה חוקית לשימוש בפנסים מסוג DRL, אך בכלי רכב אשר מיובאים לישראל, מותקנים פנסים אלה לפי התקנות האירופאיות. בחורף, כאשר יש צורך להדליק אורות, יש להדליק את פנסי האורות הראשיים ולא את ה-DRL. כאשר פנסי החזית הראשיים דולקים, ישנו חיווי ירוק בלוח המחוונים, שימו לב! במידה ואם אין חיווי כזה, הנכם נוהגים ללא אורות.
  • תחום תאורת הרכב התקדם מאוד לאורך השנים, וכיום ניתן למצוא  מגוון מערכות תאורה בכלי רכב חדשים אשר החליפו את נורות ההלוגן בנורות לד. אין ספק כי עולם הרכב עובר לתאורת לד, גם בפנסי חזית. נורות לד הן נורות אשר מפיקות אור חזק מאוד ובהיר מאוד והן דורשות זרם נמוך יחסית לפעילותן. בימינו, לרוב אלו יהיו כלי רכב יוקרתיים אשר מצוידים במקור בפנסי החזית בתאורת לד וקיימת אפשרות להזמין את פנסי הלד הללו כאשר מזמינים רכב חדש.

 

שומרים על החוק

על פי החוק חל איסור לשנות את סוגי הנורות ברכב ללא אישור של משרד התחבורה. כל שינוי בתאורת רכב, למעט התקנת פנסי ערפל או זרקור, נחשב כ"שינוי מבנה" והוא מחייב אישור ממשרד התחבורה, אשר ברוב המקרים לא יאשר זאת. מלבד המקרים בהן רכב הגיע לארץ ונרשם כאן כרכב עם פנסי לד בחזית, רק אז יורשה לנסוע בישראל עם פנסים מסוג זה.

 

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button