הזן מספר רישוי
בית > נורה כתומה ברכב

נורה כתומה ברכב

לרכישת נורה כתומה ברכב לחצו כאן

לרובנו נסיעה יומיומית ברכב הפרטי שלנו היא דבר שגרתי שאנו עושים בכל יום ולרוב אותן נסיעות עוברות בצורה רגילה לחלוטין. אך מה קורה כאשר יום אחד במהלך נסיעה שגרתית שכזו, פתאום אנו שמים לב כי נדלקה לנו נורה כתומה ברכב? אין ספק כי מדובר ברגע מעט מלחיץ, שכן נורה כתומה בלוח המחוונים פירושה נורת אזהרה. מכיוון שמדובר בנורת אזהרה בלבד, לרוב אין צורך לעצור בצד או להשבית את הרכב באופן מידי. לרוב ניתן יהיה לטפל באותה אזהרה באופן עצמאי. באתר של חברת SOLO תוכלו למצוא מגוון אביזרי רכב איכותיים שיעזרו לכם לטפל בבעיה בגינה נורת האזהרה נדלקה.

נורה כתומה ברכב

מדוע נדלקת נורה כתומה ברכב?

כאמור נורה כתומה ברכב שנדלקת באפן פתאומי בלוח מחווני הרכב, מעידה על אזהרה בנודע לרכב מסיבות שונות:

  • נורת התראה של המנוע – המנוע הוא החלק המרכזי של כל רכב אשר מניע אותו בצורה חלקה בכביש. לכן, כאשר נורת התראה של בקרת המנוע נדלקת, זה דבר מלחיץ מאוד. קודם כל חשוב להבין כי לנורה זו יש שני מצבים, אדום או כתום. כתום משמעו שיש לבדוק את המנוע, אך ניתן להמשיך בנסיעה. אדום פירושו תקלה חמורה במנוע ואין להמשיך לנסוע ברכב. אז כאשר הנורה הכתומה נדלקת, לרוב יהיה מדובר בתקלה של הממיר הקטליטי במנוע האחראי על זיהום האוויר.
  • נורת התראה על לחץ אוויר בצמיגים – צמיגי הרכב הם החלקים העיקריים שבאים במגע תמידי עם הכביש. כך שבאופן טבעי הצמיגים יאבדו מלחץ האוויר שלכם, עד לשלב בו יהיה עליכם למלא אוויר בהם נוסף. לחץ אוויר בגלגלים חשוב לבטיחות הנסיעה, כך שכשאר הלחץ נמוך ניתן להרגיש זאת באופן ממשי במהלך נסיעה שגרתית בכביש.
  • נורת אזהרה על מערכת נעילת הגלגלים – אחד מהמרכיבים הבטיחותיים החשובים בכל רכב הוא מערכת הבלימה. כך כאשר נדלקת נורת אזהרה המעידה על בעיה מסוימת במערכת נעילת הגלגלים (ABS), ניתן להמשיך בנסיעה אך מומלץ להגיע לבדיקה במוסך בהקדם.

 

מה עושים כאשר נדלקת נורת אזהרה ברכב

קודם כל, לא נלחצים! כאשר נדלקת נורת אזהרה ניתן לרוב להמשיך כרגיל בנסיעה, אך מומלץ לגשת לבדיקה אצל מוסך מקצועי בהקדם האפשרי.

 

מה היא נורה כתומה ברכב

מערכת הרכב מורכבת ממגוון של מערכות שונות, במיוחד כיום כאשר כלי הרכב השונים מורכבים מרבדים שונים של חשמל ומכניקה כזו או אחרת המורכבת בכל סוגי הרכבים השונים. מערכות אלו בסופן משמשות לנהיגה בטוחה ואחראית, אך בכדי להעיר את תשומת ליבו של הנהג במקרים מסוכנים תופיע נורה כתומה ברכב. נורות אלו מבשרות על מגוון רחב של תקלות, שכאמור את מרביתן יש לבצע אל מול אנשי מקצוע וחלקן ניתן לפתור בקלי קלות. ובמקרים של תקלה מתמשכת, זקוקים למושב לרכב או אפילו קומפרסור מקצועי לרכב ניתן להיכנס אל האתר של חברת סולו. שם נוכל למצוא מגוון רחב של אביזרים מתקדמים לכל סוגי הרכב.

 

נורה כתומה ברכב - מה זה אומר?

נורה כתומה ברכב בדרך כלל מתריעה על מקרים שאינם אקוטיים, אלא כאלו שמומלץ לתקנם בזמן הקרוב אך אין להקל בהם ראש. ההתרעה השכיחה ואולי המוכרת לכולנו, היא כמובן מחסור בדלק כאשר נורה זו תדלק בצבע כתום או צהוב ותופיע בדמות של משאבת דלק. נורה נוספת תהיה בדומת של ''אור ערפל אחורי פועל'', אשר יסמן לנהג לכבות סיום השימוש באורות אלו שעלולים לסנוור את שאר הנהגים בכביש.

וכמובן נורה נוספת שאינה משתנה במרבית הרכבים היא תהיה כתומה, היא לא אחרת מאשר נורת ה''צ'ק אנג'ין''. נורה זו תופיע כאשר יתכנו תקלות שונות במערכת הפליטה או לחילופין במנוע הרכב, וכמו שציינו מעל אין צורך לעצור את הכל ולחייג לגרר אלא לנסות ולהבין את מוקד התקלה ובמקרה הצורך להגיע אל מוסך מקצועי.

 

נורות נוספות ועיקרון ההתראה

קיומה של נורה כתומה ברכב הינה חשובה מאין כמותה, ובדיוק כמו המקרים השונים שנורה זו יכול לאותת לנהג ישנן נורות המסוגלות לאותת על מקרים חמורים הרבה יותר. אחד מהם הוא כמובן חום המנוע שיופיע בצורה אדומה עם סימון של מד או לחץ שמן נמוך היופיע בצורה של כד שמן. חשוב לזכור כי נורה אדומה מסמלת על בעיה דחופה ואילו כתומה לא. ובכל מקרה כתום או אדום, נוכל להיוועץ עם אנשי השירות של סולו.

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button