הזן מספר רישוי
בית > נורה כתומה ברכב

נורה כתומה ברכב

לרכישת נורה כתומה ברכב לחצו כאן

לרובנו נסיעה יומיומית ברכב הפרטי שלנו היא דבר שגרתי שאנו עושים בכל יום ולרוב אותן נסיעות עוברות בצורה רגילה לחלוטין. אך מה קורה כאשר יום אחד במהלך נסיעה שגרתית שכזו, פתאום אנו שמים לב כי נדלקה לנו נורה כתומה ברכב? אין ספק כי מדובר ברגע מעט מלחיץ, שכן נורה כתומה בלוח המחוונים פירושה נורת אזהרה. מכיוון שמדובר בנורת אזהרה בלבד, לרוב אין צורך לעצור בצד או להשבית את הרכב באופן מידי. לרוב ניתן יהיה לטפל באותה אזהרה באופן עצמאי. באתר של חברת SOLO תוכלו למצוא מגוון אביזרי רכב איכותיים שיעזרו לכם לטפל בבעיה בגינה נורת האזהרה נדלקה.

נורה כתומה ברכב

מדוע נדלקת נורה כתומה ברכב?

כאמור נורה כתומה ברכב שנדלקת באפן פתאומי בלוח מחווני הרכב, מעידה על אזהרה בנודע לרכב מסיבות שונות:

  • נורת התראה של המנוע – המנוע הוא החלק המרכזי של כל רכב אשר מניע אותו בצורה חלקה בכביש. לכן, כאשר נורת התראה של בקרת המנוע נדלקת, זה דבר מלחיץ מאוד. קודם כל חשוב להבין כי לנורה זו יש שני מצבים, אדום או כתום. כתום משמעו שיש לבדוק את המנוע, אך ניתן להמשיך בנסיעה. אדום פירושו תקלה חמורה במנוע ואין להמשיך לנסוע ברכב. אז כאשר הנורה הכתומה נדלקת, לרוב יהיה מדובר בתקלה של הממיר הקטליטי במנוע האחראי על זיהום האוויר.
  • נורת התראה על לחץ אוויר בצמיגים – צמיגי הרכב הם החלקים העיקריים שבאים במגע תמידי עם הכביש. כך שבאופן טבעי הצמיגים יאבדו מלחץ האוויר שלכם, עד לשלב בו יהיה עליכם למלא אוויר בהם נוסף. לחץ אוויר בגלגלים חשוב לבטיחות הנסיעה, כך שכשאר הלחץ נמוך ניתן להרגיש זאת באופן ממשי במהלך נסיעה שגרתית בכביש.
  • נורת אזהרה על מערכת נעילת הגלגלים – אחד מהמרכיבים הבטיחותיים החשובים בכל רכב הוא מערכת הבלימה. כך כאשר נדלקת נורת אזהרה המעידה על בעיה מסוימת במערכת נעילת הגלגלים (ABS), ניתן להמשיך בנסיעה אך מומלץ להגיע לבדיקה במוסך בהקדם.

 

מה עושים כאשר נדלקת נורת אזהרה ברכב

קודם כל, לא נלחצים! כאשר נדלקת נורת אזהרה ניתן לרוב להמשיך כרגיל בנסיעה, אך מומלץ לגשת לבדיקה אצל מוסך מקצועי בהקדם האפשרי.

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button