הזן מספר רישוי
בית > כסא בטיחות לילד

כסא בטיחות לילד

במדינת ישראל קיים חוק המחייב התקנה ושימוש של כסא בטיחות לילד (בוסטר לילד) – כאשר מדובר בנסיעה עם ילד מתחת לגיל מסוים ברכב. כמו כן, יש לקחת בחשבון את סוג הכסא; סוג המותאם ומשתנה על פי גילו של הילד. חברת SOLO מציעה מגוון רחב של מוצרים לרכב, ביניהם תוכלו למצוא שלל כסאות בטיחות לילד במחירים שונים. הרי כסא בטיחות לילד הוא מוצר בטיחות מציל חיים המחייב התקנה נאותה והתאמה מקסימלית. ב-SOLO ישמחו לסייע לכם לבחור ולהתקין את המושב המתאים.

טיפים לבחירת כסא בטיחות לילד:
 • ראשית כל, יש לבדוק בספר הרכב מהן הנחיות היצרן בנוגע לסוג כסא הבטיחות הרלוונטי לרכב שלכם. רק אז ניתן יהיה לבדוק את שאר הפרמטרים. בנוסף, הוראות יצרן מתייחסות גם למיקום האידאלי לרכב שלכם בו יש להתקין כיסא בטיחות לילד. וזאת, על מנת למקסם את מידת הבטיחות ומידת הפגיעה חלילה, בעת תאונה.
 • את המושב יש להתאים באופן ישיר אל גיל הילד, גובה הילד ומשקלו. כל הנתונים האלו מופיעים בהסברים מפורטים בחוברת יצרן הכסא ויש להקפיד על התאמה בין כל אלו. קיימים סוגים שונים של מושבים וכסאות המתאימים לגילאים וגדלים שונים, כאשר חשוב מאוד לוודא שכל אלו תואמים את גיל וגודל ילדיכם. אחרת, מושב הבטיחות לא יספק את ההגנה אותה הוא אמור לספק.
 • התקנה במושב הקדמי או האחורי. מיקום הכסא והתקנה ראויה חשובים לא פחות מאשר בחירת סוג הכסא. אם קיימת כרית אוויר במושב הקדמי ברכב בו אתם נוהגים, יש לבטל את כרית האוויר טרם ההתקנה. במידה ולא ניתן לבטל את כרית האוויר – לא תוכלו להתקין את כיסא הבטיחות במושב הקדמי.
 • לאחר התקנת כסא בטיחות לילד ברכב, ישנה דרך יש לבדוק מספר דברים חשובים כדי לוודא שביצעתם את ההתקנה נכון:
 • בדקו כי חגורת הרכב עוברת במקומות המסומנים על ידי היצרן המושב, ביחס לסוג ההתקנה – עם או נגד כיוון הנסיעה.
 • 2. יש להקפיד כי החגורה לא התפתלה או הסתבכה.

  3. אם הכסא מותקן באמצעות ISOFIX, יש לוודא שגם חגורת העיגון העליונה מותקנת.

  4. ולבסוף, כדאי לנסות ולטלטל את הכיסא מצד לצד – הכסא אינו אמור לזוז יותר מ-2.5 ס"מ בערך.

   

  נסיעה טובה!

   

  כסא בטיחות לילד

  לא רק בגלל החוק - כסא בטיחות לילד

  הורים לילדים קטנים לא תמיד יודעים כיצד להתנהל ברמה היומיומית בצורה בטיחותית לטובת הילדים שלהם, ולעיתים הדבר בא לידי ביטוי כאשר הם לא משתמשים בכיסא בטיחות לילד במהלך הנסיעות הראשונות. כמובן שאף הורה לא רוצה לגרום לילד שלו להיפגע, ולכן ברור שהדבר נעשה בשגגה, אך עדיין זו יכולה להיות החלטה מסכנת חיים בצורה משמעותית. בכל המחקרים המובילים ביותר בעולם נמצא כי כיסא בטיחות לילד יכול להציל חיים, גם אם מדובר בפגיעה מינורית במהלך תאונת דרכים. הילדים שלנו הם עדינים הרבה יותר ולכן חשוב לשמור עליהם כבר מהנסיעה הראשונה ברכב המשפחתי. חברת SOLO, משווקת כיסא בטיחות לילד במגוון דגמים אשר יכולים להתאים לכל סוגי הרכבים המשפחתיים.

  כישת כסא בטיחות לילד היא חובה חוקית, אך יש כמה יתרונות שאתם ממש רוצים להכיר לפני שאתם מתחילים להשתמש במוצר:

 • עיגון למושב- את כיסא הבטיחות לילד, מעגנים בצורה חזקה ביותר למושבי הרכב, על מנת למנוע תזוזה ולו הקלה ביותר לאורך הנסיעה.
 • הגנה לגוף- כאשר מדובר על כיסאות לתינוקות רכים הכיסא אותה בצורה מלאה את כל גופו של הילד, בולם את המכה במקרה ויש תאונה. הראש עטוף משני צדדיו בכרית רכה והכיסא סופג את מירב המכה, במקום גופו של הרך הנולד.
 • מנח ישיבה- תינוקות קטנים לא יכולים לשבת לאורך זמן בכיסאות מפני שגופם עדיין לא יכול לעמוד בלחץ הישיבה. לכן, כיסא בטיחות לילד מעוצב בצורה כזו שהילד ממוקם במעיין זווית מיוחדת אשר שומרת על מנח ראש וגב תקינים.
 • חגורה בגובה המתאים- אחד האלמנטים המסוכנים ביותר בכל כלי רכב הוא חגורת הבטיחות. אומנם היא נועדה להציל חיים אך עם החגורה לא ממוקמת בגובהה נכון היא עשויה לפגוע קשות בגוף.
 • זווית ראיה למושב האחורי- אם הילד לא יושב לידכם ואתם רוצים לדעת מה קורה איתו, אתם חייבים להושיב אותו על כיסא בטיחות על מנת לקבל זווית ראייה מושלמת מהמראה האחורית.
 •  

  אתם עושים הכי טוב בשביל הילדים שלכם

  לדים שלכם הם הדבר הכי חשוב שיש לכם בעולם, ואי אפשר לרגע להמעיט בעובדה זו. על כן שימוש בכסא בטיחות לילד מאפשר לכם לצמצם טווח הפגיעה ולשמור על הילדים שלכם מוגנים גם במהלך נסיעה שגרתית, בקרבת הבית ברכב המשפחתי שנראה לכם הכי בטוח שיש.

   

  כיסא בטיחות לילד

  מיד כאשר נולד תינוק חדש במשפחה, אחת הרכישות החשובות ביותר היא כיסא בטיחות לילד עבור הרכב המשפחתי. ללא מושב זה לא ניתן כמובן לקחת את התינוק לנסיעה ברכב. ככל שהתינוק גדל ומתבגר, נדרש להחליף את הכיסא באביזר אחר שיתאים לו הן מבחינת הגודל והן מבחינת צורת הישיבה המשתנה.

  SOLO מציעה מגוון מושבי בטיחות לפעוטות ולילדים ולהתאים אותם לצרכים המשתנים של המשפחה.

  איך בוחרים כיסא בטיחות לילד?

   

  חשוב מאוד להתאים כיסא בטיחות לילד, לפי גילו ומשקלו והתפתחותו המוטורית. תינוקות צריכים לשכב בכיסא המקובע ומושב הרכב והם חגורים בתוכו, ויש לקבע אותו עם הפנים נגד כיוון הנסיעה. כאשר התינוק גדל קצת ויכול לשבת בכוחות עצמו, ניתן להתאים לו כיסא כך שהוא יכול לשבת בו וגם הוא מקובע למושב הרכב והפעוט חגור אליו. בשלב הבא, בוחרים בוסטר גדול יחסית שמונח על מושב הרכב והפעוט יושב בו אך נחגר בחגורת הבטיחות של הרכב. כיסא מסוג זה ניתן לפירוק כך שבשלב מאוחר יותר ניתן להוריד לו את משענת הגב ונשאר מושב הבוסטר בלבד אשר מגביה את הילד כך שהוא יכול לשבת בנוחות ולהיחגר בחגורת הבטיחות הקבועה ברכב.

   

  נסיעה רגועה, שקטה ובטוחה עם ילדים 

   

  בנוסף להתקנת כיסא בטיחות לילד, מומלץ להוסיף ולהצטייד בכמה אביזרים פשוטים נוספים לנוחות התינוק ולנסיעה רגועה ושקטה. כדאי להניח מגן שמש על החלון הצמוד לכיסא, להצטייד בצעצועים התואמים את גילו כדי שלא ישתעמם בנסיעה וניתן יהיה להסיח את דעתו – מומלץ במיוחד בנסיעות ארוכות.

  כמובן שכדאי להביא לכל נסיעה גם בקבוק מים וחטיף כלשהו, במקרה והוא יהיה רעב או צמא.

  אביזרי בטיחות לרכב

  בין אם אתם נוסעים עם תינוק ובין אם ילדים בגילאי הגן או בית הספר, מומלץ לאבזר את הרכב באמצעי בטיחות שונים עבור השקט הנפשי שלכם ושל בני משפחתכם. בכל אחד ממרכזי השירות של SOLO הפועלת בשוק כבר שנים רבות תוכלו למצוא מגוון אביזרים כגון אפודים זוהרים, משולש אזהרה, בוסטר הנעה, מטפים וכדומה.

  נהיגה בכלי רכב, עם או בלי ילדים, היא אחריות גדולה ומומלץ להיערך לכל מצב בלתי צפוי.

   

  כיסאות בטיחות לילד

   

  כל אחד שנוסע ברכב, הן כנהג והן כנוסע, מחויב להיחגר בחגורת הבטיחות של הרכב. מעבר לכך שזהו החוק במדינה, זוהי הדרך להישמר מפני פגיעה במקרה של תאונת דרכים חלילה. זו הדרך היחידה לצמצם את הפגיעה הגופנית במקרה ותתרחש.

  אנשים בוגרים ובני נוער יכולים וצירים להיחגר בחגורת הבטיחות של הרכב והיא תתאים למידות גופם. תינוקות, פעוטות וילדים, ממדי גופם אינם מתאימים למידות ולמיקום החגורה ברכב ולכן נדרש להושיב אותם בתוך כיסא בטיחות לרכב. את הכיסא ניתן לרכוש במגוון חנויות לאביזרי תינוקות או ברשת חנויות של SOLO.

   

  כיסא בטיחות לרכב מתאים לכל גיל

   

  כידוע, כיסא בטיחות לרכב, יש להתאים לגיל הילד ולגודלו הפיזי כדי שיהיה יעיל ואפקטיבי.

  בשנה הראשונה לחייו יש להניח ולחגור את התינוק בסלקל המתאים לגודלו, לעגן אותו ברכב עם הפנים נגד כיוון הנסיעה ולוודא כי הסלקל מקובע לרכב. כאשר הסלקל כר אינו מתאים לו, מומלץ להעביר אותו לכיסא תינוק גדול יותר שגם הוא מקובע לרכב והפעוט חגור בתוכו.

  ככל שהילד מתבגר ניתן להעביר אותו לכיסא מתאים ולחגור אותו בחגורת הבטיחות של הרכב, אך להקפיד שהרצועה העליונה מונחת על החזר והבטן ואילו התחתונה מונחת על הבטן התחתונה או אגן הירכיים.

   

  מה עושים עם הכיסאות הישנים?

  לכל כיסא בטיחות לרכב יש תאריך תפוגה שאחריו זה אינו בטיחותי להשתמש בו. פרק הזמן המדובר רשום בהוראות היצרן והוא נע לרוב בין ארבע לחמש שנים. גם כיסא שהיה מעורב בתאונה לרוב אינו בטיחותי ורצוי להחליפו.

  כאשר עבר מועד התפוגה של הרכב, אין זה מומלץ להעביר אותו לילד אחר ורצוי לזרוק אותם ואף לגזור את הרצועות שלהם כדי שלא יעשה בהם שימוש נוסף.

   

  כיסאות לילדים במבחר גדלים וצבעים

  הרשת הגדולה SOLO מציעה לקהל הלקוחות כיסאות במבחר גדלים, צבעים ומחירים. ככל שהילד מתבגר ייתכן ותהיינה לו העדפות של צבע, מושב שמתאים לו יותר מאחרים וכדומה. בסניפי הרשת ניתן למצוא מבחר גדול של כיסאות ואף לרכוש אותם בצורה מקוונת באתר האינטרנט. בנוסף ניתן למצוא גם משאי אופניים, מגברים ורמקולים ומגוון מוצרי פנאי ונוחות נוספים.

   

  כיסא בטיחות לילדים

   

  חגירת תינוקות, ילדים ופעוטות במושב בטיחות מיוחד היא מחויבת לפי החוק. יש להתאים כיסא בטיחות לילד לפי גילו, משקלו וההתפתחות המוטורית שלו, ולוודא כי היא חגור היטב, אינו יכול לצאת מהמושב בעת שהוא חגור וכי מיקום החגורה מתאים להנחיות הקבועות.

  ניתן לבחור מתוך מגוון גדול של כיסאות ברשת SOLO את זה המתאים לילד ואף להתאים את צבעו אם רוצים לצבע ריפודי הרכב או העדפתו האישית של הילד.

   

  האם כיסא בטיחות לילד מבוטח בביטוח הרכב?

  פעמים רבות נרכש כיסא בטיחות לילד במחיר גבוה, או שהשאלה עולה ללא קשר למחיר הכיסא – האם יש כיסוי ביטוחי לכיסא? האם ניתן לקבל פיצוי גם עבור פריט זה?

  התשובה לכך פשוטה ביותר. כיוון שזוהי חובה לפי חוקי המדינה, משפחות שיש להן ילד בגיל בו הוא נדרש לשבת בכיסא מיוד, עלות הכיסא תהיה מכוסה בהתאם לתנאים של פוליסת המקיף לרכב.

  חברות הביטוח אינן מקשה אחת ולכן יש לבדוק מהו גבוה הפיצוי הניתן. במידה וסכום הכיסוי מתאים לעלות הכיסא בפועל, ניתן להשאיר את הפוליסה כפי שהיא. במקרים בהם הכיסא נרכש בעלות גבוהה יותר, ניתן לבקש מסוכן הביטוח או החברה לבטח אותו באופן פרטי ולהוסיף את הפרמיה הנדרשת עבורו.

   

  באילו מקרים יינתן הפיצוי?

  חשוב להבהיר כי הכיסוי עבור כיסא בטיחות לילד יינתן רק במקרה של גניבת הרכב. כלומר, רכב שהיה מבוטח בביטוח מקיף ונגנב, זכאים הבעלים לפיצוי כספי תמורתו. בנוסף, אם היה ברכב כיסא בטיחות, ואם הילד בגיל שבו הוא מחויב לשבת בכיסא מיוחד, יתווסף לסכום הפיצוי הכללי גם פיצוי עבור הכיסא. סכום הפיצוי כאמור יהיה בהתאם לתנאי הפוליסה.

   

  איך בוחרים את הכיסא המתאים לילד?

  הכללים וההנחיות לגבי הושבת תינוקות ופעוטות ברכב הם ברורים וניתנים לקריאה ולעיון באתר של משרד התחבורה או של חברת SOLO. כמו כן, ניתן למצוא באתר של החברה גם מידע שימושי רב בנוגע לבחירת הכיסא, בדיקת התאמתו לילד וכן טיפים שימושיים.

  בנוסף לכיסא ניתן לרכוש גם מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב, החשובה לא פחות, אביזרי ניקוי וטיפוח הרכב, ריפודים וכיסויי הגה, כריות שונות לצורך ישיבה נוחה ועוד.

  X
  X
  לצ'אט עם נציג
  user icon
  שלום,
  x close button