הזן מספר רישוי
בית > כסא בטיחות לילד

כסא בטיחות לילד

במדינת ישראל קיים חוק המחייב התקנה ושימוש של כסא בטיחות לילד (בוסטר לילד) – כאשר מדובר בנסיעה עם ילד מתחת לגיל מסוים ברכב. כמו כן, יש לקחת בחשבון את סוג הכסא; סוג המותאם ומשתנה על פי גילו של הילד. חברת SOLO מציעה מגוון רחב של מוצרים לרכב, ביניהם תוכלו למצוא שלל כסאות בטיחות לילד במחירים שונים. הרי כסא בטיחות לילד הוא מוצר בטיחות מציל חיים המחייב התקנה נאותה והתאמה מקסימלית. ב-SOLO ישמחו לסייע לכם לבחור ולהתקין את המושב המתאים.

טיפים לבחירת כסא בטיחות לילד:

 • ראשית כל, יש לבדוק בספר הרכב מהן הנחיות היצרן בנוגע לסוג כסא הבטיחות הרלוונטי לרכב שלכם. רק אז ניתן יהיה לבדוק את שאר הפרמטרים. בנוסף, הוראות יצרן מתייחסות גם למיקום האידאלי לרכב שלכם בו יש להתקין כיסא בטיחות לילד. וזאת, על מנת למקסם את מידת הבטיחות ומידת הפגיעה חלילה, בעת תאונה.
 • את המושב יש להתאים באופן ישיר אל גיל הילד, גובה הילד ומשקלו. כל הנתונים האלו מופיעים בהסברים מפורטים בחוברת יצרן הכסא ויש להקפיד על התאמה בין כל אלו. קיימים סוגים שונים של מושבים וכסאות המתאימים לגילאים וגדלים שונים, כאשר חשוב מאוד לוודא שכל אלו תואמים את גיל וגודל ילדיכם. אחרת, מושב הבטיחות לא יספק את ההגנה אותה הוא אמור לספק.
 • התקנה במושב הקדמי או האחורי. מיקום הכסא והתקנה ראויה חשובים לא פחות מאשר בחירת סוג הכסא. אם קיימת כרית אוויר במושב הקדמי ברכב בו אתם נוהגים, יש לבטל את כרית האוויר טרם ההתקנה. במידה ולא ניתן לבטל את כרית האוויר – לא תוכלו להתקין את כיסא הבטיחות במושב הקדמי.
 • לאחר התקנת כסא בטיחות לילד ברכב, ישנה דרך יש לבדוק מספר דברים חשובים כדי לוודא שביצעתם את ההתקנה נכון:
 • בדקו כי חגורת הרכב עוברת במקומות המסומנים על ידי היצרן המושב, ביחס לסוג ההתקנה – עם או נגד כיוון הנסיעה.
 • 2. יש להקפיד כי החגורה לא התפתלה או הסתבכה.

  3. אם הכסא מותקן באמצעות ISOFIX, יש לוודא שגם חגורת העיגון העליונה מותקנת.

  4. ולבסוף, כדאי לנסות ולטלטל את הכיסא מצד לצד – הכסא אינו אמור לזוז יותר מ-2.5 ס"מ בערך.

   

  נסיעה טובה!

   

  כסא בטיחות לילד

  לא רק בגלל החוק - כסא בטיחות לילד

  הורים לילדים קטנים לא תמיד יודעים כיצד להתנהל ברמה היומיומית בצורה בטיחותית לטובת הילדים שלהם, ולעיתים הדבר בא לידי ביטוי כאשר הם לא משתמשים בכיסא בטיחות לילד במהלך הנסיעות הראשונות. כמובן שאף הורה לא רוצה לגרום לילד שלו להיפגע, ולכן ברור שהדבר נעשה בשגגה, אך עדיין זו יכולה להיות החלטה מסכנת חיים בצורה משמעותית. בכל המחקרים המובילים ביותר בעולם נמצא כי כיסא בטיחות לילד יכול להציל חיים, גם אם מדובר בפגיעה מינורית במהלך תאונת דרכים. הילדים שלנו הם עדינים הרבה יותר ולכן חשוב לשמור עליהם כבר מהנסיעה הראשונה ברכב המשפחתי. חברת SOLO, משווקת כיסא בטיחות לילד במגוון דגמים אשר יכולים להתאים לכל סוגי הרכבים המשפחתיים.

  כישת כסא בטיחות לילד היא חובה חוקית, אך יש כמה יתרונות שאתם ממש רוצים להכיר לפני שאתם מתחילים להשתמש במוצר:

 • עיגון למושב- את כיסא הבטיחות לילד, מעגנים בצורה חזקה ביותר למושבי הרכב, על מנת למנוע תזוזה ולו הקלה ביותר לאורך הנסיעה.
 • הגנה לגוף- כאשר מדובר על כיסאות לתינוקות רכים הכיסא אותה בצורה מלאה את כל גופו של הילד, בולם את המכה במקרה ויש תאונה. הראש עטוף משני צדדיו בכרית רכה והכיסא סופג את מירב המכה, במקום גופו של הרך הנולד.
 • מנח ישיבה- תינוקות קטנים לא יכולים לשבת לאורך זמן בכיסאות מפני שגופם עדיין לא יכול לעמוד בלחץ הישיבה. לכן, כיסא בטיחות לילד מעוצב בצורה כזו שהילד ממוקם במעיין זווית מיוחדת אשר שומרת על מנח ראש וגב תקינים.
 • חגורה בגובה המתאים- אחד האלמנטים המסוכנים ביותר בכל כלי רכב הוא חגורת הבטיחות. אומנם היא נועדה להציל חיים אך עם החגורה לא ממוקמת בגובהה נכון היא עשויה לפגוע קשות בגוף.
 • זווית ראיה למושב האחורי- אם הילד לא יושב לידכם ואתם רוצים לדעת מה קורה איתו, אתם חייבים להושיב אותו על כיסא בטיחות על מנת לקבל זווית ראייה מושלמת מהמראה האחורית.
 •  

  אתם עושים הכי טוב בשביל הילדים שלכם

  לדים שלכם הם הדבר הכי חשוב שיש לכם בעולם, ואי אפשר לרגע להמעיט בעובדה זו. על כן שימוש בכסא בטיחות לילד מאפשר לכם לצמצם טווח הפגיעה ולשמור על הילדים שלכם מוגנים גם במהלך נסיעה שגרתית, בקרבת הבית ברכב המשפחתי שנראה לכם הכי בטוח שיש.

  X
  X
  לצ'אט עם נציג
  user icon
  שלום,
  x close button