הזן מספר רישוי
בית > בוסטר לילדים

בוסטר לילדים

לרכישת בוסטר לילדים לחצו כאן

החוק במדינת ישראל קובע כי כל ילד עד גיל 8 שנים מחויב לשבת על גבי כיסא בטיחות תקני. תינוק עד גיל שנה חייב להיות בכיסא בטיחות כאשר גב הכיסא מופנה לכיוון התנועה. מעבר לגיל שנה, יש לסובב את הכיסא נגד כיוון התנועה כך שכעת גב הכיסא מופנה נגד כיוון התנועה. מגיל 3 ועד גיל 8 על הילד לשבת במושב בטיחות או מושב מגביה שנקרא בוסטר לילדים. באתר SOLO ניתן למצוא מגוון ענק של כסאות בוסטר לילדים, בעיצובים שונים וגדלים משתנים. ניתן למצוא את כסאות הבוסטר מעל גיל חמש, כך שיוכלו להתאים במיוחד גם לילדים הגדולים עד גיל 8.

בוסטר לילדים

סוגי בוסטר לילדים שניתן למצוא היום

ניתן למצוא מגוון סוגים של כסאות בטיחות לילדים מעל גיל 3. כיסאות אלו משמשים בעיקר ככיסאות בטיחות מוגבהים:

  • בוסטר שלם – כיסא בטיחות של בוסטר שלם מתאים לילדים בגיל 3, או ילדים בעלי מבנה גוף קטן שעדיין זקוקים לתמיכה מלאה של הכיסא עליו הם יושבים מכל הכיוונים. כך הילד גם יושב על כיסא מוגבה ובטיחותי, וגם מבנה הכיסא השלם מעניק לו תמיכה מלאה לכל חלקי הגוף.
  • בוסטר מתפרק – ניתן לבחור כיסא בטיחות שהוא מתפרק, כך שניתן לבחור בין בוסטר מוגבה בלבד עליו יישב הילד שיכול להיות שימושי בעיקר לנסיעות קצרות. או בוסטר על חלק תמיכה מלא לכל הגוף, כך שבנסיעות ארוכות הילד יוכל לישון בכיסא בנוחות ועם תמיכה מלאה לגב ולראש.
  • בוסטר ללא רצועות – בכל כיסאות הבטיחות לתינוקות ופעוטות יש רצועות חגירה מובנות בתוך הכיסא. כאשר הילד כבר גדול, אותן רצועות יכולות להציק לו במהלך הנסיעה. כך שניתן למצוא בוסטר שמגיע ללא רצועות חגירה מובנית, והקיבוע של הכיסא מתבצע רק באמצעות חגורת הרכב.

 

חשיבות התקנת בוסטר ברכב

התקנת בוסטר או כיסא בטיחות ברכב אינה נעשית רק מתוך חובת החוק, אלא בעיקר בכדי לשמור על בטיחות הילדים במהלך הנסיעה ברכב. המטרה העיקרית של כיסא בטיחות או בוסטר ברכב הוא מניעת תזוזה של הילד במהלך בלימה פתאומית, או חלילה תאונה.

 

בוסטר לילדים לרכב

ישנים לא מעט תוספי ואביזרים שונים לרכב המשמשים או שיכולים לא לשמש את חלקנו, אך כשמדובר במוצר כמו בוסטר לילדים, הנוכחות שלנו בחלק לא גדול מהרכבים היא הרבה יותר מחובה. המוצר שנועד בכדי לפצות על פער הגבהים שבין הילדים אל המבוגרים ברכב, מעוגן בצורה חוקית והפך לחובה בכדי לשמור על נסיעה בטוחה לילדים ומשלב בתוכו גם כמה סוגים שונים שעלולים לבלבל חלק מהמבוגרים ומההורים הטריים. וכאשר אנו קונים מוצרים שהם חובה עוברנו ובטח עבור בטיחות ילדינו, מומלץ שנעשה זאת דרך חברות מנוסות ובטוחות בדיוק כמו חברת סולו האחראית למגוון עצום של אביזרים כמו בוסטרים, תוספי שמן ואפילו מעמד לסמארטפונים ועוד. 

 

כל מה שצריך לדעת על בוסטר לילדים

עם סיום תפקידו של הסלקל והכניסה אל העולם הבוגר של נסיעת ילדים, בוסטר לילדים יכול גם להפוך לתחום מתעתע ולכן חשוב לעשות מעט סדר בין הסוגים השונים שקיימים. החובה לכיסא מתחיל מגיל שיל לכן בגילאים כל כך מוקדמים מומלץ להשתמש בבוסטרים בעלי תמיכה לגב יחד עם רצועה, כך ניתן לשמור על גב זקוף במהלך הנסיעה ובבוסטרים שונים ישנה אפשרות לשלב מקום לכוס או לחטיף. 

בגילאים גדולים יותר סך האפשרויות גדל מעט יותר, עם זאת עדיין ניתן לשלב בוסטרים בעלי רצועות תמיכה המותאמות מבחינת גיל ויכולות לשמש עד כ18 ק''ג. שאר הסוגים נעים בין משענת גב או ללא משענת גב, כאשר המאמץ העיקרי במושבי עזר אלו הוא הגבהת הילד אל גובה החגורה. 

 

נקודות חשובה לבחירה

את ההתאמה של בוסטר לילדים מומלץ לעשות כמובן על פי מידותיו של הילד, בין אם בסוג הריפוד מחשש לאלרגיות שונות ועד לעזרי בטחון בצידי הבוסטר. עם זאת גם את הקנייה יש לעשות עם הסתכלות אל העתיד ובהתאם לגדילתו של הילד, נקודה זו היא מבין החשובות שיש לשקול בעת הקנייה. 

ומעבר לנקודות אלו אחד האלמנטים החשובים הוא לרכוש מוצרים כאלו דרך חברות מובילות בתחום, בדומה לחברת סולו המציעה מגוון רחב של בוסטרים, פתרונות לרכבי 4x4 ושירות אישי מעולה.

 

כסא בוסטר לילדים

אחד הפריטים הכי בטיחותיים והכרחיים לנסיעת ילדים הוא לא אחר מבוסטר לילדים, הוא כל כך חשוב עד שהשימוש שלו מעוגן בחוק על מנת להגן על שלומם של הילדים בעת הנסיעה. המוצר ההכרחי הזה מתאים למספר גילאים שונים ולעיתים הסוגים השונים עלולים לבלבל בין איזה בוסטר לילידים צריך לבחור ומתי האחד הופך לרלוונטי יותר והשני לפחות. במעמד בחירות שכאלו חשוב למצוא חברה שתוכל להעניק לא רק מבחר עצום אלא גם ידע וליווי אישי מותאם, כזה שנוכל לקבל אצל סולו, המציעה מספר רחב של אביזרים לא רק מעוגנים בחוק אלא הכרחיים לא פחות. 

 

בוסטר לילדים, מה ההבדלים?

הבחירה בבוסטר ילדים כמו שציינו עלולה להיות מבלבלת, ראשית כי ישנם כמה תקנים כמו האמריקאי והאירופאי הנחשבים למחמירים במיוחד. ומצד שני הכמות והסוגים השונים שעלולים לבלבל בבחירה שכזו.
לכן חשוב לדעת כי בוסטר לילדים מכיל שלושה סוגים עיקריים, הראשון הוא נחשב גם לאחרון בשרשרת השימוש והוא בוסטר ללא תמיכת גב והוא מומלץ לגילאים מאוחרים יותר ולאו דווקא לגילאים נמוכים במיוחד. 

הסוג השני הוא בוסטר משולב עם רצועות גב והוא מתאים החל ממשקל תשעה קילוגרמים, בלא מעט מקרים הוא גם שימושי החל מגיל שנתיים. הסוג השלישי הוא בוסטר ללא רצועות אלא רק תמיכה לגב, הוא מתאים ממשל של 15 ק''ג ויכול להיות מתאים לשלב ביניים ואפילו שלב סופי. 

 

מה חשוב שנדע?

בחירה של בוסטר לילדים היא בחירה משמעותית, לכן חשוב שנדע האם הבוסטר עומדת באחד מהתקנים שהזכרנו מעל(אמריקאי-אירופאי) ולרוב זה יהיה דרך חברה מוכרת וידעה שתוכל להעניק גם אחריות בתוקף. מלבד התקנים חשוב לבדוק את הריפוד, לוודא את הנוחות שלו, האם יש הגנות צד או אפילו מתקן כוס שיכול לחסוך מקום ואפילו תעסוקה לילד שמאחור. 

אבל בקניית מוצרים כאלו חשוב לדעת שנקנה מחברה מורשת, כזו שמבינה בעולם הרכבים ותדע להעניק לנו שירות יסודי וליווי מקצועי ומעמיק. חברה כזו נוכל למצוא כמו סולו המובילה באספקת מנעד רחב של מוצרים ואביזרים לרכב, בסטנדרטים גבוהים שעוד לא נראו. 

 

בוסטר לרכב לילדים

בשנים האחרונות התעוררה לא מעט דאגה פרלמנטרית לשלומם של הילדים, חלק מכך נבע משכחה של הורים את ילדם ברכב. זו היא לא הפעם הראשונה שכנסת ישראל מתערבת לשלומם של ילדים בנסיעה
ובפעם הראשונה שזה קרה היה בחקיקה הקשורה לצורת הישיבה והולידה מוצר בשם בוסטר לילדים.
למוצר כמובן ישנם עוד שמות רבים, לעיתים לפי הייצרן או לפי הצורה והדגם שלו. לכן כשאנו עושים קנייה דווקא של מוצר כזה, מומלץ שנעשה זאת דרך חברה בעלת ניסיון בתחום שתדע להעניק לנו ליווי מקצועי עד לבחירת המוצר הרלוונטי עבורנו בדיוק כמו שנוכל לקבל אצל חברת סולו. 

 

איך לבחור בוסטר לילדים

נכן שהבחירה הזו יכולה להיות מסובכת גם להורים שקנו בוסטר אחד או שניים, לכן בחירת בוסטר לילדים צריכה להתבסס על חמישה בדיקות מהירות שיוכלו להוכיח את היעילות עבורנו. הבדיקה הראשונה היא כמובן בהושבת הילד בבוסטר, לאחר מכן מומלץ לבדוק כמובן עוד שני דברים אל מול המוכר זה האם הבד הוא כביס וניתן להציל אותו לאחר כמה נסיעות שכוללות אוכל ושתייה. 

הבדיקה הרביעית היא כמובן לא פחות הכרחית מהשאר, היא האם הבוסטר עומד בתו תקן ואם כן באיזה.
הבדיקה החמישית היא הכרה של צרכי הילד, האם הוא נוהג לשתות בזמן הנסיעה או לאכול? האם הוא נוהג להירדם בזמן הנסיעות ועל כך מקום לשינה חשוב יותר? 

 

בוסטר לרכב לילדים - לא להתבלבל מידי

נכון הבחירה במוצר כמו בוסטר לילדים יכולה להיות מבלבלת ועל כן אחת הדרכים הנוספות לסינון מבין הבדיקות שהזכרנו עד כה, היא כמובן על פי איכות המותג. שכן במותג מוכר נוכל לא רק לקבל רמת גימור גובהה, אלא גם אחריות שתוכיחה את טיבו של המוצר. ומעל לכל העמידות בתקנים מאוד חשובה, לכן לא משנה איזה סוג של דגם, העלות שלו או הריפוד העמידה בתקנים חשובה לא פחות מכל אלו. 

ובבחירת מוצרים כל כך הכרחיים ובעיקר הנוגעים לביטחונם של ילידנו, מומלץ לרכוש מוצרים כאלו דרך חברה עם מגוון מוצרים ויכולת מקצועית גובהה כמו סולו המובילה בתחום אביזרי הרכב.

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button