בחר רכב

מצמדים

המצמד הוא רכיב הנפוץ ברכבים בעלי מנועי בעירה פנימית, והוא מפריד בין המנוע לאביזר שהוא מניע – כלומר הרכב. הפרדה זו נחוצה משום שהמנועים לא יכולים להגיע למהירות אפס ברגע שהם פועלים וכדי להחליף הילוכים, בין היתר, הפרדה זו נחוצה. המצמד הכרחי לנסיעה חלקה ובטוחה, ללא פגיעה בשאר חלקי המנוע והרכב, ולכן חשוב לדעת מה המצמד הדרוש לכם ומה כדאי לכם לרכוש.

ישנם סוגי מצמדים רבים, הפועלים בצורות מעט שונות זה מזה. רוב המצמדים מבוססים על חיכוך הנוצר בין שתי דסקיות הנצמדות זו אל זו באמצעות קפיצים. ברגע שהדסקיות מוצמדות הן יכולות להסתובב ביתר חופשיות וכך בעצם יוצרות את הניתוק בין המנוע אל שאר רכיבי הרכב. חלק ממערכות המצמדים עובדות על ידי הצמדה של דסקיות אל גלגלי תנופה במקום זו אל זו. חלק מהמצמדים זקוקים לנוזל שמונע את התחממות ההתקון ודואג לנקיונו, וחלק מהמצדים יבשים וחסרי נוזל.

מערכות המצמדים השונות מובנות ברכבים שונים ובמערכות מנוע שונות. כדי לוודא שהמצמד שאתם רוכשים הוא המצמד המתאים לכם, הן בצורת פעולתו והן בדגם, עליכם לבדוק איזו מערכת פועלת ברכב שלכם. מומחי SOLO זמינים עבורכם כדי לעזור לכם לבחור את המצמדים הנחוצים לכם, ולדאוג לנסיעה הבטוחה ביותר עבורכם.


קלאץ\', או בעברית מצמד, הינו התקן מכני המשמש להפרדה בין המנוע ובין האביזרים שהוא מניע. ההתקן נדרש במנועי בעירה פנימית אשר לא יכולים להגיע למהירות אפס, אלא זקוקים למהירות סרק מסוימת. קיימים סוגים קלאץ\' שונים ורוב המצמדים מבוססים על דסקיות חיכוך כלפי גלגל תנופה או זו כלפי זו, באמצעות קפיצים. חברת SOLO מספקת עבור קהל רחב, סוגים שונים של מצברים איכותיים עבור רכבים רבים. באמצעות קטלוג החלפים המקיף של SOLO, תכלו למצוא בקלות את החומרים והמוצרים המתאימים בדיוק בעבור הרכב שלכם. אצל סולו המקצועניות והאמיניות מהוות ערך עליון, ולכן כל לקוח תמיד במרכז ויקבל את השירות האיכותי והטוב ביותר בתחום.

חשיבותו של קלאץ\' וסוגיו
על מנת להבין את החשיבות של קלאץ\' צריך קודם כל להבין כיצד הקלאץ\' פועל. המצבר מופעל על ידי לחיצה על הדוושה אשר שולטת עליו. באמצעות לחיצת הלחץ על הדסקיות של הקלאץ\' הנהג יכול להעביר הילוך. שחרור המצמד מאפשר לחבר את המנוע למנוע חזרה. עם זאת, פעולה זו מתרחשת רק לאחר שמעניקים למנוע תנופה של כ-2.5 אלף סל\"ד. כך הפעולה מתבצעת שוב ושוב, כאשר הנהג צריך להעביר הילוכים.

להלן שתיים מהסיבות בגינן פעילותו של הקלאץ\' הינה כה משמעותית:
• קודם כל, יש לדעת שפעולה זו עלולה לשחוק את הדסקיות של הקלאץ\' או את הקלאץ\' עצמו. בכך, יקשה על תהליך של העברת ההילוכים, והמעבר בין ההילוכים ירגיש קשה. במצב כזה חשוב לפנות אל מוסך מורשה שיבדוק את בעיה זו. בנוסף, מומלץ לרכוש את החלקים בחברה אמינה ומקצועית העוסקת בחתום.

• קלאץ\' איכותי מעניק עמידות גבוהה, כך שאינו יישחק תוך זמן קצר. שאלו את המקצוענים בתחום על מנת לברר את האפשרויות השונות שנועדו להאריך את משך חייו של קלאץ\'.
סוגי מצמדים

כיום קיימים שני סוגי מצמדים שונים לרכב עם גיר ידני. ניתן להבחין בין מצמד ששקוע בנוזל לבין מצמד יבש וחשוב להבין כי רוב המצמדים מבוססים על קפיצים ודסקיות חיכוך. קלאץ\' איכותי יכול להיעשות על ידי התקנה של דסקיות על גבי קפיצים או על ידי קפיצים מחוזקים.
המצמד הוא רכיב הנפוץ ברכבים בעלי מנועי בעירה פנימית, והוא מפריד בין המנוע לאביזר שהוא מניע – כלומר הרכב. הפרדה זו נחוצה משום שהמנועים לא יכולים להגיע למהירות אפס ברגע שהם פועלים וכדי להחליף הילוכים, בין היתר, הפרדה זו נחוצה. המצמד הכרחי לנסיעה חלקה ובטוחה, ללא פגיעה בשאר חלקי המנוע והרכב, ולכן חשוב לדעת מה המצמד הדרוש לכם ומה כדאי לכם לרכוש. ישנם סוגי מצמדים רבים, הפועלים בצורות מעט שונות זה מזה. רוב המצמדים מבוססים על חיכוך הנוצר בין שתי דסקיות הנצמדות זו אל זו באמצעות קפיצים. ברגע שהדסקיות מוצמדות הן יכולות להסתובב ביתר חופשיות וכך בעצם יוצרות את הניתוק בין המנוע אל שאר רכיבי הרכב. חלק ממערכות המצמדים עובדות על ידי הצמדה של דסקיות אל גלגלי תנופה במקום זו אל זו. חלק מהמצמדים זקוקים לנוזל שמונע את התחממות ההתקון ודואג לנקיונו, וחלק מהמצדים יבשים וחסרי נוזל. מערכות המצמדים השונות מובנות ברכבים שונים ובמערכות מנוע שונות. כדי לוודא שהמצמד שאתם רוכשים הוא המצמד המתאים לכם, הן בצורת פעולתו והן בדגם, עליכם לבדוק איזו מערכת פועלת ברכב שלכם. מומחי SOLO זמינים עבורכם כדי לעזור לכם לבחור את המצמדים הנחוצים לכם, ולדאוג לנסיעה הבטוחה ביותר עבורכם. קלאץ\', או בעברית מצמד, הינו התקן מכני המשמש להפרדה בין המנוע ובין האביזרים שהוא מניע. ההתקן נדרש במנועי בעירה פנימית אשר לא יכולים להגיע למהירות אפס, אלא זקוקים למהירות סרק מסוימת. קיימים סוגים קלאץ\' שונים ורוב המצמדים מבוססים על דסקיות חיכוך כלפי גלגל תנופה או זו כלפי זו, באמצעות קפיצים. חברת SOLO מספקת עבור קהל רחב, סוגים שונים של מצברים איכותיים עבור רכבים רבים. באמצעות קטלוג החלפים המקיף של SOLO, תכלו למצוא בקלות את החומרים והמוצרים המתאימים בדיוק בעבור הרכב שלכם. אצל סולו המקצועניות והאמיניות מהוות ערך עליון, ולכן כל לקוח תמיד במרכז ויקבל את השירות האיכותי והטוב ביותר בתחום. חשיבותו של קלאץ\' וסוגיו על מנת להבין את החשיבות של קלאץ\' צריך קודם כל להבין כיצד הקלאץ\' פועל. המצבר מופעל על ידי לחיצה על הדוושה אשר שולטת עליו. באמצעות לחיצת הלחץ על הדסקיות של הקלאץ\' הנהג יכול להעביר הילוך. שחרור המצמד מאפשר לחבר את המנוע למנוע חזרה. עם זאת, פעולה זו מתרחשת רק לאחר שמעניקים למנוע תנופה של כ-2.5 אלף סל\"ד. כך הפעולה מתבצעת שוב ושוב, כאשר הנהג צריך להעביר הילוכים. להלן שתיים מהסיבות בגינן פעילותו של הקלאץ\' הינה כה משמעותית: • קודם כל, יש לדעת שפעולה זו עלולה לשחוק את הדסקיות של הקלאץ\' או את הקלאץ\' עצמו. בכך, יקשה על תהליך של העברת ההילוכים, והמעבר בין ההילוכים ירגיש קשה. במצב כזה חשוב לפנות אל מוסך מורשה שיבדוק את בעיה זו. בנוסף, מומלץ לרכוש את החלקים בחברה אמינה ומקצועית העוסקת בחתום. • קלאץ\' איכותי מעניק עמידות גבוהה, כך שאינו יישחק תוך זמן קצר. שאלו את המקצוענים בתחום על מנת לברר את האפשרויות השונות שנועדו להאריך את משך חייו של קלאץ\'. סוגי מצמדים כיום קיימים שני סוגי מצמדים שונים לרכב עם גיר ידני. ניתן להבחין בין מצמד ששקוע בנוזל לבין מצמד יבש וחשוב להבין כי רוב המצמדים מבוססים על קפיצים ודסקיות חיכוך. קלאץ\' איכותי יכול להיעשות על ידי התקנה של דסקיות על גבי קפיצים או על ידי קפיצים מחוזקים.
`
קטגוריה זאת דורשת בחירת רכב - אנא בחר רכב בתפריט העליון
חייגו בכל שאלה 9383*
או לחצו כאן
9383*

צריכים עזרה?


השאר פרטים ונציג שירות ייצור איתך קשר במהרה

או

התקשרו 9383*

והמומחים שלנו ישמחו לעזור

הטופס נשלח בהצלחה!


אחד מנציגנו יחזור אליך בהקדם האפשרי
user icon
שלום, אורח
x close button