הזן מספר רישוי
בית > נורות אזהרה ברכב

נורות אזהרה ברכב

לרכישת נורות אזהרה ברכב לחצו כאן

נורות אזהרה ברכב ומשמעותן עלולות להיות נושא מבלבל עבור כולנו, וזו בדיוק אחת מהסיבות בעקבותיהן חרטה חברת SOLO על דגלה את הנגשת עולם הרכב עבור כלל הציבור. החברה מעניקה מגוון רחב של טיפולים ומספקת ציוד וחלפים לשלל סוגי הרכבים, כל זאת תוך הענקת שירות מקצועי, אמין ואדיב, לטובת אלו אשר אינם בקיאים בתחום ואף חוששים ממנו.

 

מהם סוגי נורות אזהרה  ברכב ומשמעותן?

ברוב הרכבים הן קיימות ומשמעותן דומה, ובכלי רכב חדשים יש נורה נוספת המתריעה על תקלות במערכת בקרת היציבות ה-ESP, הנה הן ומשמעותן:

 • נורות התחממות: כמה נורות המעידות על התחממות המנוע, הבלמים, או תיבת הילוכים אוטומטית. במידה ואחת מהן דולקת יש  לעצור בצד מיד, לאפשר לרכב להתקרר, ורצוי לפתוח את מכסה המנוע בזהירות.
 • נורת מד דלק: נורה המעידה על צורך בתדלוק.
 • נורת מפלס שמן: מצביעה על מחסור בשמן, אשר חיוני לתפקוד תקין של המנוע.
 • נורת מנוע בצבע כתום או צהוב: מצביעה על בעיה במנוע, או במערכת שלו, ובאופן כללי שנורת מנוע נדלקת יש לברר את הבעיה בהקדם.
 • נורת בלמים: מוכרת בתור נורה שנדלקת כאשר שוכחים  את בלם היד למעלה. אך בהחלט אפשרי כי הנורה מעידה על בעיה נוספת, למשל, מחסור בשמן בלמים או וכן, בבעיה במערכת ה-abs
 • נורת רפידות בלמים: רבים לא מכירים אותה, היא מצביעה על תקלה ברפידות בלמים, אבל יכולה להידלק גם עקב בעיה הקשורה לתפקודם.
 • נורת מצבר: זוהי נורה שמצביעה על בעיה בחשמל ברכב. ייתכן כי מדובר בבעיה משמעותית במצבר שתמנע מהרכב לפעול.
 • נורה כתומה: נורה כתומה או צהובה בדרך כלל מצביעה על צורך בהתערבות מיידית ואף באופן דחוף מצד הנהג. לא כל הנורות הכתומות הן דחופות.
 • נורת abs: מעידה  על תקלה במערכת ה-abs, האחראית על מניעה של נעילת גלגלים בזמן החלקה על הכביש, או כאשר צמיג מאבד אחיזת כביש מכל סיבה שהיא. תקלה כזו עלולה לגרום לאובדן שליטה ברכב.
 • נורת esp: נורת esp דולקת מעידה על תקלה במערכת זו שהינה מצילת חיים.
 • נורת משולש עם סימן קריאה: קשורה גם למערכת ה-esp,לא מעידה דווקא על תקלה במערכת כולה, אלא למשל עקב שחיקת גלגלים וכו' וכאשר היא נדלקת כדאי ללכת לבדיקה.

נורות אזהרה ברכב

סוגים נוספים של נורות אזהרה ברכב

כשאנחנו נוהגים חשוב לנו לקבל את כל המידע בזמן אמת, ובפרט מידע על תקלות אפשריות. אנחנו רוצים לדעת מראש על בעיות במצבר, על בלם היד שנשאר למעלה או על מחסור בשמן, למשל. נורות אזהרה ברכב הן האמצעי האפקטיבי ביותר, והן שם בדיוק למען המטרה הזו. הן מספקות לנו את כל המידע שאנחנו צריכים ומאפשרות לנו להישאר תמיד עם היד על הדופק. כדי לוודא שהנורות שלכן תקינות, ובעיקר כדי להחליף אותן במידת הצורך, חברת SOLO מציעה לכם שירות אישי, מקצועי ומתקדם. זאת כדי שתוכלו לנהוג בראש שקט ולהישאר תמיד עם הידיים על הדופק, ועל ההגה כמובן.

 

נורות אזהרה ברכב שחשוב להכיר

סביר להניח שאת חלקן אתם מכירים היטב ואולי חלקן יפתיעו אתכם. כך או כך כדאי שתכירו כמה נורות אזהרה ברכב שמספקות לכם מידע קריטי:

 • נורת התחממות, המתריעה על התחממות המנוע או הבלמים למשל, ומחייבת עצירה מידית.

 • נורת דלק, המתריעה על מצב הדלק ובפרט על הצורך להגיע בהקדם לעמדת התדלוק.
 • נורת שמן, המתריעה על מחסור בשמן, רכיב קריטי המשפיע על תפקוד המנוע.
 • נורת בלמים, המתריע בעיקר על השארת בלם היד למעלה אבל לעתים גם על מחסור בשמן בלמים.
 • נורת מצבר, המתריעה על בעיית חשמל ברכב ואף על תקלה שעשויה להשבית את המכונית.
 • נורת ABS, המתריעה על תקלה במערכת שאחראית לנעילת הגלגלים או על אובדן אחיזה בכביש.

תקינות הנורות קריטית, ואין ספק שהמידע שהן מספקות (שתואר כאן באופן חלקי בלבד) הוא מידע חיוני שכל נהג צריך לקבל בכל רגע במהלך הנהיגה. לכן, ודאו שהנורות שלכם עובדות באופן מלא, ובמידת הצורך – החליפו אותן בהקדם האפשרי.

 

מה עושים לפני שמחליפים נורות אזהרה ברכב חברת SOLO דואגת לבטיחות האישית שלכם, ומזמינה אתכם ליהנות מכל המוצרים האיכותיים והטובים ביותר. אז לפני שאתם מחליפים נורות אזהרה ברכב מומלץ לוודא שהן פועלות כסדרן, ולהחליף אותן בנורות חזקות וטובות שישרתו אתכם נאמנה לאורך זמן. כך תוכלו להיערך מראש לכל תרחיש, ולדעת תמיד מה מצב הבלמים, השמן, הדלק או המצבר שלכם, למשל.

 

נורות חיווי ברכב

הרכבים של כולנו מורכבים ממגוון של מערכות שונות, חלקם מערכות מחשב מורכבות ומסובכות וחלקן מערכות חשמל מלאות או חלקיות. עם זאת בכולן קיימות מערכות התראה שונות, כאשר המשותף לכולן אלו נורות אזהרה ברכב המצליחות להתריעה על מגוון בעיות אשר עלולות לצוץ בכל מיני מערכות הרכב. נורות אלו יכולות להציל חיים ולדווח על תקלות באופן מידי, או לחילופין לאותת לנו על בעיה אשר עלולה להחמיר ויש לטפל בה בקרוב. ובמקרה של נורות אזהרה דולקות, מטען לרכב שאבד או מצבר שנגמר נוכל להגיע אל כל אחד מסניפי סולו הפרוסים ברחבי הארץ ולקבל שירות מעולה ואת הציוד האיכותי והזול ביותר לרכבים. 

 

נורות אזהרה ברכב-ירוק וכתום

כאשר מדובר במערכת התרעה לרכב, נורות אזהרה ברכב משמעות כאחד מהחלקים החשובים במערכות אלו כאשר סוגי ההתראות מתחלקים על פי צבעים. הצבע הירוק מסמן על איתות, אורות, מערכות שונות כמו חיישן גשם, מגביל מהירות בקרת ירידה ועוד. כל אלו עוזרים לנהג להבין באילו מערכות אוטומטיות הופעלו כאשר את חלקן הגדול יוכל לבטל במידת הצורך. 

נורות אזהרה כתומות מורות על מגוון רחב של בעיות או מקרים שונים בהם הרכב עלול להיות מצוי, החל ממחסור בדלק, בעיות שונות במערכת הפליטה או המנוע וכמובן בעיות בלחץ האוויר או לחילופין אמברקס שעדיין נשאר משוך. המאפיין של נורות אלו היא דחיפות ההתראה, שכן מנורה כתומה מסמלת התראה שאיננה ''דחופה'' אך עלולה להיות חמורה כמו סיום מלאי הדלק או לחץ אוויר לא תקין בגלגלים. 

 

אדום ומצבים נוספים

נורות אזהרה ברכב מופיעות גם בצבע אדום, המורה על תקלות חמורות הדורשות טיפול מידי כמו טמפרטורה גבוהה, דלתות פתוחות, תקלות חשמל או בעיות של שמן. לצד כל אלו קיימים רכבים עם מערכות שונות כמו מערכות חשמל, המגיעות עם נורות שונות כמו סיום סוללה, התעייפות של הנהג ועוד מגוון פיצ'רים שונים. 

ואם אחת הנורות דלקה לנו ועדיין לא הצלחנו לפתור את הבעיה, נוכל להיכנס אל אתר של חברת סולו ולקבל את כל המידע והאביזרים הכי איכותיים לרכב שלנו. 

 

נורות אזהרה באוטו

כלים המורכבים מכמה מערכות בדרך כלל נושאים עימם יכולת של איתור תקלה או דיווח שלה, החל מכלים אנושיים כמו גוף האדם אשר מעלה חום במקרים של חולי ועד לרכבים המסמנים זאת דרך נורות אזהרה ברכב. ובדיוק כמו שבמקרים שונים של חום או תופעות בריאותיות שונות, נתבקש לבצע בדיקות בכדי לאשש את אשר בגופנו. מומלץ להכיר את החשיבות של נורות האזהרה ברכב שלנו, מה הן אומרות ואילו סוג נורות חשוב שכל אחד ואחת מאיתנו יכירו. חלפים של נורות אזהרה, מעמדים לפלאפונים, כיסאות בטיחות לתינוקות ועוד אביזרים רכב רבים נוכל למצוא אצל חברת סולו הקיימת בפריסה ארצית. 

 

נורות אזהרה ברכב חשובות

ישנן כמה סוגים של נורות אזהרה ברכב ומבניהן גם כמה חשובות במיוחד, הראשונה היא נורת דלק כמובן המתריעה על צורך הרכב בתדלוק. נורת דלק תותיר במרבית המקרים עד כמה עשרות קילומטרים בדרך כלל, אך מומלץ לבדוק בהוראות היצרן של הרכב. נורה נוספת היא לא אחרת מאשר נורת הבלמים, אשר תתריע לנו בזמן שבלם היד נותר מורם או במקרים שונים על כמות לא מספקת של שמן בלמים. 

עוד נורה שלא חשובה להכיר גם אותה, היא כמובן נורת ההתחממות אשר מתריעה על מקרים של התחממות בלמים או התחממות במנוע. במקרה של דליקת נורה כזו מומלץ לעצור את הרכב בצורה מיידית ולא להמשיך בנסיעה, שכן מקרים כאלו עלולים לסכן את חיי הנוסעים. 

 

עוד נורות חשובות

מבין שלל נורות אזהרה ברכב שיש כיום, נוספה בשנים האחרונות גם נורת הABS אשר מתריעה על תקלה במערכת. התרעה שכזו יכולה להתריע בד''כ על שני מקרים שונים, הראשון הוא אובדן אחיזה של הרכב בכביש והשני הוא נעילת גלגלים. נורה נוספת היא נורת המצבר, אשר מתריעה על תקלות חשמליות או בכלל על תקלות שונות במצבר עצמו. 

במציאה של כל חלקי החילוף הרלוונטים לנו, לא משנה באיזו תקלה הרכב שלנו שרוי בה כת נוכל למצוא את כל סוגי החלקים והאביזרים אצל חברת סולו המציעה מגוון אביזרים רכב מכל הסוגים.  

X
X
לצ'אט עם נציג
user icon
שלום,
x close button